18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brak podstawy prawnej?

Trzaskowski nie pozwoli na wybory w Warszawie? Bunt w stolicy

Wojciech Kozicki
23.04.2020  16:54
Rafał Trzaskowski demoluje wybory prezydenckie? Bunt w Warszawie
Rafał Trzaskowski demoluje wybory prezydenckie? Bunt w Warszawie Fot: Jan Bielecki/East News

Rafał Trzaskowski kontra wybory prezydenckie 2020. Jak na razie mają być korespondencyjne, ale czy Warszawa nie weźmie udziału w głosowaniu? Prezydent Warszawy zapowiedział, że Poczta Polska nie dostała spisu wyborców, bo byłoby to łamanie prawa.

Koronawirus w Polsce codziennie uderza w Polskę jak tsunami śmierci, ale rząd PiS i prezes Jarosław Kaczyński upali się, że przeprowadzą wybory prezydenckie w majowym terminie. Przygotowania do wyborów już się rozpoczęły, a Poczta Polska powinna otrzymać od wojewodów listy wyborców. Tymczasem w Warszawie wybuchł jednak BUNT!

Wybory prezydenckie i głosowanie w Warszawie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej powiedział, że nie ma podstawy prawnej, by w ogóle przeprowadzić wybory korespondencyjne, ponieważ dotycząca ich ustawa wciąż jest w Senacie.

Trzaskowski powiedział, że do ratusza wpłynęły maile dotyczące udostępnienia lokali wyborczych i urn oraz wydania danych wrażliwych. Jego zdaniem były to wiadomości anonimowe i zapowiedział, że nie złamie prawa i żadnych danych nie wyda.

Jak ja mogę przekazywać wrażliwe dane Poczcie Polskiej bez żadnej podstawy prawnej? Przecież nie obowiązuje ustawa o wyborach korespondencyjnych. Na tej zasadzie każdy się może do mnie zgłosić i prosić o dane wrażliwe – uważa Trzaskowski.

Przeczytaj więcej
Komentarze