18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybory nieuczciwe?

Trzaskowski nie odpuszcza. Opozycja idzie do sądu!

14.07.2020  13:27
Wybory nieucziwe i sfałszowane? Opozycja protestuje
Wybory nieucziwe i sfałszowane? Opozycja protestuje Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

PKW podała oficjalne i ostateczne wyniki wyborów, a OBWE potwierdza w raporcie uczciwość głosowania. Rafał Trzaskowski  nie może jednak pogodzić się z porażką i pokutnym powrotem do ratusza. Jego komitet zapowiada protesty wyborcze i wielką akcję w internecie.

Wybory prezydenckie 2020 zakończone, Andrzej Duda zostaje w Pałacu Prezydenckim. Rafał Trzaskowski musi wrócić do szarej codzienności, w której w powietrzu unoszą się zapachy z Czajki, po ulicach Warszawy w „niemieckich autobusach” jeżdżą naćpani kierowcy, a osiedla opanowują karaluchy. Polityk Platformy Obywatelskiej najwyraźniej nie ma zamiaru poddać się bez walki, bo jego sztab wyborczy zapowiada ostre protesty wyborcze.

Protesty wyborcze i akcja opozycji

Jak podaje Interia.pl, szef sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk zapowiedział protest wyborczy. Barbara Nowacka na konferencji prasowej ujawniła, że dostaje od wyborców wiadomości o nieprawidłowościach podczas głosowania, a protesty wyborcze będą odpowiedzią na gniew społeczny.

Nowacka ogłosiła, że zostanie stworzona specjalna strona internetowa, na której wyborcy Rafała Trzaskowskiego znajdą formularze i instrukcje, by samodzielnie złożyć protest, albo wypełnić przygotowany przez sztab formularz. Przypomina, że czas na złożenie protestu wyborczego jest do czwartku (16 lipca), a strona internetowa jest narzędziem, które ułatwi opozycji walkę przed Sądem Najwyższym.

Nowacka dodała, że sztab Trzaskowskiego służy wszelką pomocą prawną i logistyczną w zakresie protestów wyborczych – podaje Interia.pl.

Czy opozycja będzie dążyła do III tury wyborów? Były szef PKW ogłosił, że istnieje możliwość, by wybory zostały powtórzone.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze