18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowy sondaż

Trzaskowski obejdzie się smakiem? TVP: czeka go sromotna klęska

23.06.2020  08:43
Wybory prezydenckie. Sondaż dla TVP - Duda wygrywa
Wybory prezydenckie. Sondaż dla TVP - Duda wygrywa Fot: Artur Szczepański/REPORTER

Kto zostanie prezydentem? Do wyborów już tylko kilka dni i jak się okazuje, już nawet w TVP nie wierzą w wygraną Andrzeja Dudy w pierwszej turze. Jest nowy sondaż.

Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, a może - wbrew sondażom - ktoś zupełnie inny? Kto wygra wybory prezydenckie? Pierwsze starcie już w niedzielę. Kolejne badania pokazują jednak, że na 28 czerwca się nie skończy.

Według najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla TVP, liderem w wyścigu pozostaje Andrzej Duda, który w pierwszej turze wyborów może liczyć na 41,38 procent poparcia. W drugiej turze spotkałby się z Rafałem Trzaskowskim (29,86 procent głosów).

Kolejne miejsca zajmują:

  • Szymon Hołownia (11,18 proc),
  • Krzysztof Bosak (7,34 proc.),
  • Władysław Kosiniak-Kamysz (6,55 proc.),
  • Robert Biedroń (2,93 proc.). 

Druga zostanie u władzy?

Co z drugą turą? Z badania Pollster dla TVP wynika, że prezydenta wybierzemy minimalną różnicą głosów. O dziwo wszyscy badani doskonale wiedzą, na kogo zagłosować w drugiej turze. Wybór Andrzeja Dudy deklaruje 51 procent ankietowanych, Rafała Trzaskowskiego - 49.

A jednak, gdyby w drugiej turze z Andrzejem Dudą zmierzył się Szymon Hołownia, to właśnie on zostałby prezydentem z wynikiem 52 procent (Duda 48). W przypadku starcia obecnej głowy państwa z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem panowie mieliby remis po 50 procent.

logo Tu się dzieje