18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda go za to zaorał

Trzaskowski przyznał się do kłamstwa

Wojciech Kozicki
21.06.2020  14:46
wybory prezydenckie 2020 - Trzaskowski mówi prawdę, że skłamał
wybory prezydenckie 2020 - Trzaskowski mówi prawdę, że skłamał Fot: Jan Bielecki/East News, Pixabay/Aksa2011

Politycy kłamią? Nie, oni po prostu mijają się z prawdą. Z wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego można natomiast wywnioskować, że czasami nie zgadza się sam ze sobą. W końcu jednak sam przyznał, że powiedział coś niezgodnego z prawdą. Czy bicie się w pierś pomoże mu wygrać wybory prezydenckie?

TVP i przeciwnicy Rafała Trzaskowskiego wypominają mu, że ucieka od odpowiedzi na pytania, a jeśli już coś powie, to wydłuża mu się nos jak u Pinokia. Na wiecu w Sorkwitach powiedział nawet, że "cztery lata temu nie głosowaliśmy podwyższenia, ani obniżenia wieku emerytalnego". Co więcej, stwierdził , że 4 lata temu nie był posłem. Tym razem najwyraźniej sam uznał, że przegiął pałę i nie można aż tak bardzo zakrzywiać rzeczywistości.

Cztery lata temu było głosowanie za obniżeniem wieku emerytalnego i wtedy głosowałem przeciw – sprostował sam siebie Trzaskowski w Ełku. (Polsat News)

Obietnice Trzaskowskiego

Jak wyjść z twarzą z takiej sytuacji? Jak przystało na polityka, kandydat Koalicji Obywatelskiej składa kolejne obietnice. Zapewnił, że tym razem zawetuje każdą ustawę, która będzie chciała podwyższyć wiek emerytalny. Zarzekał się również, że nie zlikwiduje 500+. Twierdzi także, że wyciąga wnioski z rozmów z Polakami, słucha i ma odwagę zmienić zdanie.

Chcę wyjaśnić jedno nieporozumienie - w 2012 r. ja nigdy nie głosowałem za podwyższeniem wieku emerytalnego, natomiast rzeczywiście cztery lata temu było głosowanie o obniżeniu wieku emerytalnego i wtedy zagłosowałem przeciw. Ale powiem wam jedno - ja umiem wyciągać wnioski i słuchać obywateli – bije się w pierś Trzaskowski.

Wpadkę Trzaskowskiego skomentował oczywiście Andrzej Duda. Uderzył w konkurenta jak w bęben.

Nazwał to modernizacją Polski, że podwyższono ludziom wiek emerytalny. Czy państwo sobie to wyobrażacie? Jeżeli tak mają wyglądać rządy i tak ma wyglądać modernizacja, to ja jednak proponuję, żeby oni modernizowali gdzie indziej – zaatakował prezydent Duda.

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze