18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec Platformy?

Trzaskowski wyciąga rękę po władzę. Nowy projekt!

17.07.2020  19:44
Trzaskowski i Nowa Solidarność - co dalej z Platformą Obywatelską?
Trzaskowski i Nowa Solidarność - co dalej z Platformą Obywatelską? Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Rafał Trzaskowski nie spotkał się z prezydentem Dudą, ponieważ podobno był zapracowany. Znalazł jednak czas, by pojechać do Gdyni i przemówić do narodu. Złożył kolejne obietnice, z których wynika, że… Platforma Obywatelska zwija żagle?

Rafał Trzaskowski w Gdyni zaskoczył. Jak to ma zwyczaju, złożył kolejne obietnice. Tym razem zapowiedział jednak, że chce stworzyć nowy ruch obywatelski. Jego zdaniem jest konieczny, ponieważ same partie polityczne nie wystarczą. Jego nazwa to prawdopodobnie „Nowa Solidarność”.

Trzaskowski w Gdyni - koniec Platformy Obywatelskiej?

Trzaskowski podczas piątkowego spotkania na Skwerze Kościuszki w Gdyni zadeklarował, że pod koniec lipca chce porozmawiać z zainteresowanymi o szczegółach nowego ruchu. Chce tym samym skończyć z kłamstwami i wykorzystać energię swoich fanów.

Nie wiem, jak wy, ale my przyzwyczailiśmy się do tej niebywałej energii. Naszym wspólnym zadaniem jest to, żeby kontynuować budowę nowej solidarności. Musimy stworzyć potęgę, prawdziwy ruch obywatelski, który pozwoli nam wygrywać kolejne wybory – zapowiedział w Gdyni Rafał Trzaskowski. (WP.pl)

Trzaskowski twierdzi, że wyciągnie rękę do osób, które na niego nie głosowały, nawet do sympatyków prezydenta Andrzeja Dudy.

Trzaskowski i Nowa Solidarność

"Nowa solidarność" to szacunek dla pracy, wszystkich, którzy są dumni z tradycji, różnorodności i nigdy nie pozwolą się dzielić – wyjaśniał Trzaskowski.

Na spotkaniu pojawił się również przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Mówił o podawaniu ręki każdemu, niezależnie od poglądów. Jego zdaniem „to początek nowej drogi”. Nie wiadomo jednak czy Nowa Solidarność zastąpi Platformę, czy będzie dla niej konkurencją. A może szykuje się gra na dwa fronty?

Wszyscy jesteśmy po jasnej stronie mocy i zawsze powinno to nas wyróżniać. Chcę wam obiecać nową energię, nową platformę, nową solidarność. Obiecuję to wam z kolebki "Solidarności" i kolebki Platformy Obywatelskiej – zadeklarował Borys Budka.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze