18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czwarta fala

Trzecia dawka szczepionki dla WSZYSTKICH. Polityk zdradza

15.10.2021  15:02
Trzecia dawka szczepionki w Polsce
Trzecia dawka szczepionki w Polsce Fot: Karol Makurat/REPORTER

Czwarta fala pandemii zalewa Polskę. Czy w tej sytuacji trzecia dawka szczepionki przeciwko koronawirusowi dla osób powyżej 18. roku życia byłaby pomocna? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska nie ma żadnych wątpliwości.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska nie wyklucza konieczności podania trzeciej dawki szczepionki osobom powyżej 18. roku życia. Polityk przyznał, że takie rozwiązanie jest rozważane w rządzie" zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków", a decyzja zapadnie już wkrótce. 

Trzecia dawka szczepionki dla dorosłych

Waldemar Kraska zdradził te fakty w rozmowie z Polsat News. Wiceminister zdrowia przyznał, że MZ rozważa to rozwiązanie zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków. Jednocześnie poinformował, że już 350 tys. osób przyjęło trzecią dawkę szczepionki. Są to osoby powyżej 50 roku życia i pracownicy służby zdrowia. 

Czwarta fala rozdziera Polskę, a codziennie dowiadujemy się o coraz większej liczbie zabójczych zakażeń. Nic dziwnego, że pojawiają się pierwsze reakcje ze strony rządzących, a przyjęcie kolejnej dawki szczepionki wydaje się sensownym rozwiązaniem.

Wiceszef resortu wyraził również przypuszczenie, że na przełomie października i listopada Europejska Agencja Leków wyda rekomendację pozwalająca na szczepienia dzieci powyżej 5 roku życia. Kiedy pandemia się rozkręca, nikt nie chce już dopuścić do kolejnego lockdownu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej