18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powrót Covid-19

Trzecia dawka szczepionki i masa zakażeń. Niedzielski przemówił

05.08.2021  21:28
Adam Niedzielski o czwartej fali
Adam Niedzielski o czwartej fali Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Adam Niedzielski postanowił zdradzić w mediach prawdę o czwartej fali pandemii koronawirusa. Minister zdrowia odniósł się również do konieczności przyjęcia nawet trzeciej, dodatkowej dawki szczepionki na Covid-19.

Adam Niedzielski w ostatnich tygodniach mógł nieznacznie odetchnąć. Polacy faktycznie ruszyli na szczepienia przeciw Covid-19, a pandemia wyhamowała. Niestety, na antenie radia RMF FM minister zdrowia zdradził, że tak pozytywna sytuacja nie potrwa długo.

Do kraju nadciąga czwarta fala pandemii koronawirusa. Zdaniem Adama Niedzielskiego będzie się ona wiązała z ponownym wzrostem liczby przypadków zachorowań na Covid-19. Polityk przewiduje, że na chorobę może zapadać nawet 15 tys. osób dziennie.

Adam Niedzielski zdradza plany rządu

Szef resortu zdrowia zdradził również, co sądzi na temat przyjmowania trzeciej dawki szczepionki. Jak się okazuje, Rada Medyczna sugeruje podanie trzeciej dawki preparatu dwudawkowego osobom, które są najbardziej narażone na zakażenie.

Nie ma cały czas badań, które by pokazywały przyrost skuteczności, czyli pewną wartość dodaną wynikającą ze zderzenia się z nowymi mutacjami wirusa. Dopóki badania nie wykażą, że trzecia dawka, która prawdopodobnie musiałaby być zmodyfikowana nie będąc prostym powtórzeniem, będzie w lepszy sposób niż w tej chwili zabezpieczała przed nowymi mutacjami – to można powiedzieć, że wartość dodana takiej operacji jest bardzo niewielka

- zaznaczał jednocześnie Adam Niedzielski.

Minister zdrowia jest również bardzo optymistyczny i twierdzi, że mimo widma czwartej fali, dzieci normalnie wrócą do szkół 1 września. Myślicie, że faktycznie wszystkie te wielkie plany bez problemu dojdą do skutku?

Czytaj także
Przeczytaj więcej