18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ucinają mu narzędzie władzy

Trzęsienie ziemi w PiS. PREZES TRACI KILKU CZŁONKÓW!

Emilia Waszczuk
25.06.2021  12:06
Trzęsienie ziemi w PiS. Posłowie opuszczają prezesa
Trzęsienie ziemi w PiS. Posłowie opuszczają prezesa Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Wielkie trzęsienie ziemi czeka Sejm w piątek. Wedle nieoficjalnych doniesień 25 czerwca z klubu PiS odejść ma kilku posłów. Partia straci parlamentarną większość!

Klub parlamentarny PiS liczy sobie 232 posłów, ale to teraz - już za chwilę liczba ta ma się zmniejszyć. Jak nieoficjalnie ustalił Onet, w piątek 25 czerwca większość sejmowa się posypie. Jarosława Kaczyńskiego opuści kilku polityków!

Według doniesień serwisu, z PiS ostatecznie planuje pożegnać się Zbigniew Girzyński. Poseł już kilka miesięcy temu podpadł prezesowi, szczepiąc się przeciw COVID-19 poza kolejką. Kaczyński zawiesił go wtedy w prawach członka partii, a poseł - w kontrataku - poinformował, że to samo Ministerstwo Zdrowia wystawiło mu skierowanie.

PiS straci posłów i większość

Poza Girzyńskim z klubu PiS w piątek miałoby odejść także dwóch innych posłów – ich nazwiska nie są jednak na razie znane. Salon24 podaje, że zbuntowani politycy planują konferencję prasową w tej sprawie. Ma się odbyć o godzinie 13.00.

Czy odejście trzech posłów wystarczy, by odebrać władzę PiS? Z jednej strony mogłoby, gdyby za ich przykładem poszedł też Jarosław Gowin. Porozumienie jak na razie nie zdecydowało, czy chce trwać przy Kaczyńskim, czy – jak mówią plotki – przejść do opozycji. Już w weekend ma się odbyć ich konwent, połączony z wyborami nowych władz. Partia ponoć szykuje duże niespodzianki, także personalne.

Z drugiej strony w ostatnich dniach do PiS i Jarosława Kaczyńskiego dołączył Paweł Kukiz i jego klub Kukiz’15. W sumie liczą sobie oni 4 posłów, jednak jeden z nich w ostatnich głosowaniach sprzeciwiał się kierownictwu.