18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rozbijają, kosztów nie liczą

Tak SOP niszczy auta. Trzy stłuczki ukryte, w limuzynach książę i premier

20.09.2019  11:47
Tak SOP niszczy auta. Trzy stłuczki ukryte, w limuzynach książę i premier
Tak SOP niszczy auta. Trzy stłuczki ukryte, w limuzynach książę i premier Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Aż trzy różne stłuczki rządowych limuzyn SOP i MSWiA ukrywały aż od czerwca. Nikt o nich nie wiedział, bo o zdarzeniach nie powiadomiono policji.

Kierowcy SOP nie potrafią jeździć? Wszystko na to wskazuje. Ilość kolizji rządowych limuzyn powoli przerasta (o ile już nie przerosła) cierpliwość obywateli. A teraz okazuje się, że było ich więcej, tylko część z nich służby próbowały przed opinią publiczną ukryć.

Już ostatnio ujawniono, że w sierpniu limuzyna SOP zderzyła się z... inną limuzyną SOP. Wtedy autem podróżować miał prezydent. Teraz na jaw wychodzą kolejne kolizje. Z czerwca i lipca.

Trzy ukryte stłuczki

Aż trzech kierowców miało wtedy spore problemy z utrzymaniem rządowych limuzyn w całości. Pierwszy uczestniczył w kolizji kolumny wiozącej premiera, drugi - ważnych gości z Japonii. Trzeci "szczęśliwie" podróżował sam - donosi TVN24.pl.

Do pierwszej stłuczki doszło już na początku czerwca, w środku nocy. Rządowe BMW uderzyło wtedy w auto dziennikarza TVP. Kolejna kolizja wydarzyła się na przełomie czerwca i lipca. Samochód z księciem Akishino i księżną Kiko zahaczył o inny pojazd lusterkiem. Za trzecim razem jedna z limuzyn kolumny SOP, w okolicach Krakowa, zderzyła się z pojazdem cywilnym.

Jak to możliwe, że informacje o stłuczkach wyciekły dopiero teraz?

Obecne szefostwo SOP ma na to sposób. Na miejsce tych zdarzeń nie jest wzywana policja, dzięki czemu udaje się je z reguły utrzymać w tajemnicy

- wyjaśnia związany z SOP rozmówca TVN24.pl.

Nasz oficer operacyjny musi taką informację przekazać. Zwłaszcza jak na pokładzie był premier

- czytamy.

MSWiA do tej pory odniosło się jedynie do doniesień o stłuczce pustej kolumny - potwierdzili zdarzenie. Na temat kolizji z udziałem premiera i japońskiej pary książęcej odmówili komentarza.

Tymczasem Służby Ochrony Państwa tylko do końca tego roku planują zakup kilkudziesięciu nowych aut, za cenę ponad 7 milionów złotych. Zapewniają przy tym, że zwiększenie floty nie ma nic wspólnego z częstymi wypadkami.

Jak karani są kierowcy, którzy hurtowo rozbijają auta? Tego nie wiadomo. Wiadomo za to, że tylko od początku 2019 roku, na nagrody dla nich Rząd wydał już ponad 2 miliony złotych.

Przeczytaj więcej
Komentarze