18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zaboli

Tusk zaorał Dudę, PiS i antyszczepionkowców jednym zdaniem

07.07.2020  15:18
Donald Tusk kontra prezydent antyszczepionkowiec
Donald Tusk kontra prezydent antyszczepionkowiec Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Donald Tusk - choć poza polską sceną polityczną - nie zamierza milczeć. We wtorek odniósł się do kontrowersyjnej wypowiedzi Andrzeja Dudy o szczepieniach.

Andrzej Duda ma kolejny ciężki dzień. Po "debacie" w TVP został oskarżony o czytanie odpowiedzi z promptera, pytania zadawali mu zamiast zwykłych obywateli działacze i przyjaciele PiS, a on sam wypalił, że jest przeciwnikiem jakichkolwiek obowiązkowych szczepień.

- Jeżeli chodzi o szczepionkę. Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych - mówił Duda w poniedziałek w Końskich. Dziś więc Polska nazywa go antyszczepionkowcem, a prezydent w nerwach próbuje się bronić.

Tusk: tego nie zaszczepisz

Do dyskusji o szczepieniach i antyszczepionkowcach na czele z prezydentem, włączył się we wtorek Donald Tusk. Były premier tradycyjnie w krótkim komentarzu zdołał skrytykować Andrzeja Dudę, PiS i ludzi, którzy twierdzą, że szczepienia są złem. Złe są jego zdaniem choroby, które można zwyciężyć przez podanie szczepionek. Złem jest polityka, działania i poglądy polityków partii rządzącej, na to jednak nie ma lekarstwa...

Na to, co im dolega, szczepionki nie ma i nigdy nie będzie. Pewnie dlatego są przeciw szczepieniom

- napisał krótko Donald Tusk na Twitterze.

logo Tu się dzieje