18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Houston, mamy problem

Twardy elektorat pęknie? KACZYŃSKI ROZWŚCIECZYŁ WYBORCÓW

05.06.2021  18:45
Jarosław Kaczyński sam przekona swych wyborców, by na niego nie głosowali?
Jarosław Kaczyński sam przekona swych wyborców, by na niego nie głosowali? Fot: Grzegorz Bukała/REPORTER

Prezes PiS Jarosław Kaczyński sam przekona swych wyborców, by zrezygnowali z popierania PiS? Polityk pojechał na Podkarpacie, zaliczył paskudną wpadkę i zaszedł za skórę 18 proc. elektoratu.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że koniec odpoczywania, trzeba działać. Koalicja Zjednoczonej Prawicy się rozpada, Polsce grożą przedterminowe wybory, do polityki wraca jego największy wróg Donald Tusk, a on musi utrzymać władzę. Zaczął więc biegać po mediach i rozmawiać z dziennikarzami, udziela się też publicznie. Teraz jednak zrobił coś, co część jego wyborców może jedynie rozwścieczyć.

Prezes PiS udał się do Rzeszowa, gdzie próbował wspierać kandydatkę partii na fotel prezydenta miasta, jednak miał spore problemy z ogarnięciem, co dzieje się wokół niego.

Kaczyński rozwścieczył wyborców

Ostatnie godziny zdecydowanie nie należały do najlepszych, przynajmniej dla Jarosława Kaczyńskiego. Biedaczek mocno się pogubił i na Podkarpaciu, gdzie ponoć PiS cieszy się największym poparciem, popełnił potworną gafę. W czasie przemówienia, próbując wspierać Ewę Leniart, pomylił Rzeszów ze Szczecinem. Później udał się na rozmowę z Radiem Rzeszów, jednak i tu nie było lekko... zaczął krytykować antyszczepionkowców.

Aż 19 procent wyborców PiS nie chce i nie zamierza szczepić się przeciwko COVID-19. Tak duży odsetek powinien dać politykom do myślenia i oznaczać, że w partii nikt nie odważy się krytykować ich decyzji. A jednak – zrobił to sam guru, prezes!

Te wszystkie bajki, które są opowiadane, są niesłychanie groźne w szczególności dla nich, ale także dla innych, bo to nie jest tak, że ktoś podejmuje decyzję co do swojego życia. Podejmuje decyzję co do życia innych

– powiedział Jarosław Kaczyński o przeciwnikach szczepień.

Chciałbym wszystkim, którzy nie chcą się szczepić, którzy wierzą w tę rozpoczętą w latach 80. przez KGB (…) operację, żeby się zastanowili, bo szczepienia są konieczne – dodał.

Czy te stanowcze słowa sprawią, że przynajmniej część z 19 procent wyborców PiS (dokładnie tych, którzy sprzeciwiają się szczepieniom) odwróci się i poszuka szczęścia w innej partii? A może zachęceni słowami swego idola, wyborcy PiS ruszą tłumnie do punktów szczepień?