18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

no tak...

Tylko posłowie nie stracą na Polskim Ładzie? Grupa uprzywilejowana

06.01.2022  18:01
PiS zadbało o posłów. Oni nie stracą na Polskim Ładzie
PiS zadbało o posłów. Oni nie stracą na Polskim Ładzie Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Posłowie nie stracą na Polskim Ładzie? Polacy mogą się wściec, gdy zrozumieją, że zarabiając tyle, co poseł, dostaną na rękę dużo mniejsze pieniądze. Wszystko przez Polski Ład i inne opodatkowanie pensji.

Polskę obiegają informacje o kolejnych grupach pokrzywdzonych Polskim Ładem. PiS wprowadziło przepisy, które ucinają świadczenia nawet najgorzej zarabiającym. Mniejsze wypłaty już dostali nauczyciele i mundurowi, a także część rencistów i emerytów. Okazało się przy tym, że na własnych przepisach przejechał się Jarosław Kaczyński, któremu co miesiąc ubędzie ponad 1000 złotych.

Politycy PiS zarzekali się, że nikt słabo i średnio zarabiający na nowym prawie nie straci. Teraz okazuje się, że to bzdura, no, chyba że mowa o nich samych. Posłowie i posłanki bowiem mogą się dziś jedynie cieszyć. Oni akurat będą na tym wszystkim w miarę do przodu.

Posłowie uprzywilejowani w starciu z Polskim Ładem

W Sejmie można liczyć na sowite wynagrodzenia, tyle tylko, że posłowie mają większe ulgi, niż reszta społeczeństwa. Co miesiąc zarabiają blisko po 17 tysięcy złotych brutto, z czego 12 826,57 zł to właściwa pensja, a 4 008,33 zł diety poselskiej. Niższa kwota w większości nie ulega opodatkowaniu, a to oznacza, że Polski Ład nie może w niej niczego zmienić.

Jak donosi "Super Express", dzięki nieopodatkowanej diecie posłowie stracą dużo mniej, niż inni Polacy zarabiający prawie 17 tysięcy złotych miesięcznie. Na rękę ciągle dostaną ponad 12 tysięcy złotych. Gdyby odprowadzali podatki tak, jak wszyscy inni, dostaliby o 1,3 tysiąca złotych mniej!