18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński, III Rzesza i Polska

Tymański atakuje utworem "Pislam". Będzie pozew od Kaczyńskiego?

08.10.2019  18:16
Tymon Tymański i kontrowersyjne twórczość muzyczna - będzie pozew od PiS?
Tymon Tymański i kontrowersyjne twórczość muzyczna - będzie pozew od PiS? Fot: Facebook

Tymon Tymański, znany z m.in. z produkcji „Polskie Gówno” i tego, że chwalił się zdradzaniem żony, tym razem wchodzi w politykę. Do sieci trafiła kontrowersyjna piosenka „Pislam”, która zapowiada płytę „Paszkwile”. Teledysk i tekst aż się proszą o pozew.

Tymon Tymański znów przesadził? Piosenka „Pislam” to jak sam określił, „jego obywatelski obowiązek”. Czy jednak śpiewanie "PiSlam, PiSlam Uber Alles" i sceny m.in. z III Rzeszy pomieszane z obrazami ze współczesnej Polski mieszczą się jeszcze w granicach wolności słowa i artystycznej ekspresji?

Zrobiłem to z przemożnej potrzeby spełnienia obywatelskiego obowiązku. Bo bardzo źle kojarzą mi się: kult jednostki, monopartyjność, socjalistyczne rozdawnictwo, manipulacja w obszarze sądownictwa, zbieranie haków na opozycję, stosowanie propagandy i kłamstw politycznych – Tymański tłumaczy dlaczego stworzył „Pislam” (Wirtualna Polska)

Tymański twierdzi, że jego nowa płyta będzie wolna od „ślamazarnej, gnuśnej polskości”. Przy okazji nazywa polityków Prawa i Sprawiedliwości nieudacznikami i wariatami. W utworze nazywa również prawicę reżimem i faszystami. Zagroził także, że na nadchodzącym albumie takich piosenek jak "Pislam" będzie więcej.

Tymon Tymański - "Pislam"

logo Tu się dzieje