18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Płacą mu kasą Polaków!

Ujawnił ile pieniędzy Rydzyk dostaje od PiS

Wojciech Kozicki
01.07.2022  11:25
Ujawnił ile pieniędzy Rydzyk dostaje od PiS. Mega dotacje
Ujawnił ile pieniędzy Rydzyk dostaje od PiS. Mega dotacje Fot: TRICOLORS/East News

Ile pieniędzy Rydzyk dostaje od PiS? Poseł Adam Szłapka z Nowoczesnej ujawnia nowe informacje o dotacjach rządowych dla redemptorysty z fundacji Lux Veritatis. To kwoty znacznie wyższe, niż się spodziewaliśmy!

Tadeusz Rydzyk o swoje finanse może być spokojny. Jest podłączony do rządowej kroplówki i krzywda mu się nie stanie. Jakie jednak dotacje naprawdę dostaje od rządu szef Radia Maryja? Poseł Adam Szłapka z Nowoczesnej ujawnił, że w 2021 roku rydzykowa fundacja Lux Veritatis podpisała z rządem 14 umów. Poszczególne ministerstwa oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przekazały Rydzykowi co najmniej 3,2 miliony złotych. To jednak nie wszystko…

Ile pieniędzy Rydzyk dostaje od PiS? Czy to legalne dotacje?

Szłapka podejrzewa, że Rydzyk dostał od rządu znacznie więcej. Poseł wciąż czeka na odpowiedź od kolejnych ministerstw, które muszą ujawnić ile pieniędzy przekazały do Torunia. Parlamentarzysta przypomniał, że samo Ministerstwo Sprawiedliwości w ostatnich latach zapłaciło Rydzykowi ponad 13 milionów złotych.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przekazała pieniądze na budowę 100 postumentów za 3 mln zł. „Rzeczpospolita” ujawniła, że kontrola NIK wykazała, iż przekazanie środków odbyło się niezgodnie z wewnętrznymi regulacjami.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Szłapkę pieniądze na fundację ojca Rydzyka poszły m.in. na emisję spotów informacyjnych w telewizji Trwam (299 tys. zł), program "Profilaktyka 40 Plus" (363 tys. zł), "Planuję długie życie" (489 tys. zł), "Manewry PROobronne" (273 tys. zł) czy "Media polonijne – polskość poza granicami" (586 tys. zł) – podaje Money.pl.

Szłapka zamierza brutalnie uderzyć w układ PiS-Rydzyk. Zapowiedział skierowanie wniosku do prezesa NIK Mariana Banasia o zweryfikowanie wszystkich umów, które "służą budowaniu toruńskiego imperium".

logo Tu się dzieje