18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus i polityka

Po co PiS wybory? Ujawnili TAJNY PLAN Kaczyńskiego

03.04.2020  11:46
Wybory prezydenckie 2020- Kaczyński i Duda mają plan?
Wybory prezydenckie 2020- Kaczyński i Duda mają plan? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Wybory prezydenckie 2020 MUSZĄ się odbyć – tak uparcie twierdzi Jarosław Kaczyński. Dlaczego tak bardzo zależy mu, by termin majowy został zachowany? Plan PiS został właśnie ujawniony.

Koronawirus nie przeraża prezesa PiS. Jarosław Kaczyński zapewnia, że „wybory prezydenckie są całkowicie bezpieczne” i MUSZĄ się odbyć. O co naprawdę chodzi wodzowi z Nowogrodzkiej? Onet nieoficjalnie ujawnił tajny plan partii. Rząd chce, by Andrzej Duda pozostał prezydentem 7 lat!

Andrzej Duda dłużej prezydentem?

Dziennikarze Onetu dotarli do informacji, że prezydent Andrzej Duda miałby pełnić urząd do 2022 roku. Nie mógłby jednak ubiegać się o reelekcję. Ma to być kompromis, by nie doprowadzić do rozłamu w Zjednoczonej Prawicy i uniknąć buntu Jarosława Gowina. Podobno prezes Kaczyński zagroził nawet usunięciem polityków Gowina z rządu.

Zmiany w konstytucji i przedłużenie kadencji prezydenta zapowiadał już m.in. poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk.

Problemem może być jednak konieczne poparcie opozycji, bo podjęcie takiej decyzji wymaga zmian w konstytucji i 2/3 głosów w Sejmie.

Co w sytuacji, gdy do przedłużenia kadencji Dudy nie dojdzie? Według rozmówców Onetu, wówczas obóz władzy wprowadzi stan klęski żywiołowej lub stan wyjątkowy. To zatrzyma wybory, bo według Konstytucji podczas stanów nadzwyczajnych i 90 dni po ich zakończeniu żadne wybory nie mogą się odbyć. W tej sytuacji, do wyborów prezydenckich mogłoby dojść najwcześniej na przełomie sierpnia i września. Wszystko wskazuje zatem na to, że — bez względu na rozwój sytuacji — wyborów 10 maja nie będzie – podaje Onet.pl

Przeczytaj więcej
Komentarze