18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostatnia misja prezesa?

Interes Ziobry w rękach Kaczyńskiego. "Trzeba dociągnąć do końca"

15.02.2022  12:15
Kaczyński i jego plany. Zanim emerytura to jeszcze Ziobro
Kaczyński i jego plany. Zanim emerytura to jeszcze Ziobro Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

O co tak naprawdę chodzi Kaczyńskiemu? Jaki jest jego cel i dlaczego wciąż uparcie tkwi w polityce, zamiast relaksować się na emeryturze w Ciechocinku i flirtować z filuternymi kuracjuszkami? Bliski współpracownik prezesa PiS ujawnił prawdziwe motywacje imperatora w Nowogrodzkiej. Czy jego ostatnią wielką rolą jest rozstrzygnięcie sporu PiS-Solidarna Polska? Los Zbigniewa Ziobro jest w rękach prezesa PiS!

Jarosław Kaczyński od dawna zapowiada pójście na emeryturę i robi nadzieję Polakom. Zdrowie szwankuje, Polska się sypie, a on dalej na stanowisku. Dlaczego? Bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego w rozmowie z „Wirtualną Polską” ujawnił, że brat Lecha Kaczyńskiego aktualnie zmierza do utworzenia list wyborczych i do jesieni to on podejmie decyzję, czy znajdą się na niej politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Okazuje się, że kociaki z PiS nie chcą już figlować z misiaczkami z SolPolu, które myślą nawet o przytulaskach z Konfederacją. Z tej miłości ładnych dzieci nie będzie...

Ziobro z Konfederacją, Kaczyński z pieniędzmi

Jak ujawniają media, PiS i Solidarna Polska spierają się o program i podejmowane decyzje, atakują się również personalnie. Ludzie Ziobry domagają się dymisji ludzi Morawieckiego, a do tego Patryk Jaki nazwał prezydenta Dudę „zdrajcą”.

To jest jak z kredytem w małżeństwie. Po iluś latach się już nawet za bardzo nie lubicie, męczycie się ze sobą, ale trzeba to jakoś dociągnąć do końca, bo macie zobowiązania. Wyobraża pan sobie, że z ludźmi tak wrogo nastawionymi do naszego obozu działacze PiS będą chcieli być na wspólnych listach? – ujawnił bliski współpracownik Kaczyńskiego. (WP.pl)

Czy Jarosław Kaczyński obawia się mocnego sojuszu „Ziobrystów” z Konfederacją? Politycy PiS w rozmowie z mediami oceniają, że "Ziobryści" sami niewiele znaczyliby w Sejmie i mogliby liczyć na ok. 1% poparcia w wyborach, więc Konfederacja mogłaby się okazać ostatni a deską ratunku. Czy Grzegorz Braun już czujnie strzyże wąsiskiem, czekając na telefon on Ministra Sprawiedliwości? Tymczasem zdaniem niektórych analityków, prezes PiS jest tak nieugięty, że może w ramach pokazu siły pozbyć się Zbigniewa Ziobro z rządu. 

Celem Kaczyńskiego będzie spajanie partii. Między innymi dlatego szykuje się na odejście z rządu. Przygotowuje się też na zmianę układu w rządzie. Myślę, że tego wyboru już dokonano, choć nie został jeszcze ogłoszony. Kaczyński przygotowuje się do tego scenariusza - rządu mniejszościowego bez Zbigniewa Ziobry – ocenił współzałożyciel Porozumienia Centrum i były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego historyk dr Andrzej Anusz. (Wirtualna Polska)

Zdaniem dr Anusza, Kaczyński przed odejściem na emeryturę będzie skupiał się na pozyskaniu funduszy unijnych, którą są „podstawowym  i fundamentalnym warunkiem dla PiS”, a bez nich trzecie kadencja wydaje się niemożliwa.