Kupa kasy w Warszawie

Ujawnili ile zarabia Rafał Trzaskowski

28.05.2021  09:02
Zarobki Rafała Trzaskowskiego - czy powinien zarabiać więcej za swoje wybitne osiągnięcia w Warszawie?
Zarobki Rafała Trzaskowskiego - czy powinien zarabiać więcej za swoje wybitne osiągnięcia w Warszawie? Fot: FOT ARKADIUSZ GOLA /Polska Press/East News

Gdyby Rafał Trzaskowski dostawał złotówkę za każdą powiedzianą bzdurę lub zaprzeczenie samemu sobie, byłby pewnie milionerem. Jednak chociaż plecenie głupot nie jest objęte żadnym taryfikatorem, to prezydent Warszawy i tak ma niezłe zarobki. Ile pieniędzy dostaje Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski to włodarz marzeń. Warszawa pod jego rządami rozkwita, wręcz kipi od sukcesów i świetnych pomysłów. Wyższe rachunki za wodę/śmieci, awarie Czajki, zwężanie ulic, zalane ulice, plaża w zimie, strefy relaksu wśród spalin, fotoradary na zabytkowym moście, a do tego umie zarządzić zmianę muzyki na cudzej imprezie. Godzinami moglibyśmy opisywać jak cudownie ma się stolica pod rządami Trzaskowskiego. Ile w takim razie zarabia ten geniusz zarządzania miastem? Już wiemy i uważamy, że taki prezydent powinien zarabiać znacznie więcej.

Ile zarabia Rafał Trzaskowski i dlaczego tak mało?

Nie dość, że tak zarządza miastem jak wirtuoz, to jeszcze skromny jest! Jak podaje wawalove.wp.pl, dwóch wiceprezydentów Warszawy zarabia najlepiej w stołecznym ratuszu. Więcej niż sam Rafał Trzaskowski! Powołując się na dane z Biuletynu Informacji Publicznej, portal ujawnia, że w ubiegłym roku Rafał Trzaskowski zarobił prawie 160 tys. zł z racji wykonywania obowiązków prezydenckich.

Tak mało? Skandal! Na szczęście ten geniusz urbanistyki i specjalista od zarządzania odpadami miejskimi może dorobić sobie na dodatkowych aktywnościach. Tym samym, jak wynika z informacji opublikowanych w BIP, Rafał Trzaskowski w 2020 roku zyskał przychód w kwocie 231 tys. zł. do tego należy dostać jeszcze pieniądze, które wynikają z ciężkiej pracy w Platformie Obywatelskiej.

Prezydent Warszawy zarobił też pieniądze za inne prace. Za wykłady w Collegium Civitas dostał 31 tys. zł. Wynajmowane mieszkanie przyniosło mu kolejne środki - 20 tys. zł. Niemal drugie tyle - 19 tys. zł - wpłynęło na jego konto z tytułu praw autorskich ze stowarzyszenia autorów ZAiKS, a 2 tys. zł za wykorzystanie dzieł - przekazał Związek Artystów Wykonawców "Stoart" – podaje wawalove.wp.pl.

Okazuje się, że Trzaskowski w ratuszu nie zarabia najwięcej. Jak podaje wawalove.wp.pl, wiceprezydent Renata Kaznowska zanotowała na swoim koncie w minionym roku wpływy sięgające 381 tysięcy złotych. Michał Olszewski, odpowiedzialny za architekturę i planowanie przestrzenne, gospodarkę odpadami, fundusze europejskie, politykę rozwoju i nadzór nad drogami, zarobił 322 tysięcy złotych.

Zasobniejsze w 2020 roku było konto Roberta Soszyńskiego, któremu podlegają Biuro Infrastruktury, Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa, dział Geodezji i Katastru oraz Spraw Dekretowych. Jego wpływy z budżetu ratuszowego to 297 tys. zł. Do tego doszło jeszcze wynagrodzenie za obowiązki członka rady nadzorczej Kolei Mazowieckich (53 tys. zł) i 31 tys. zł wpływu za wynajmowanie mieszkania. Razem to 381 tys. zł - tyle, co wiceprezydent Kaznowska – ujawnia wawalove.wp.pl.
Czytaj także