18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Umowa podpisana, amen

Będą nowe wybory? Kaczyński zdecydował!

Wojciech Kozicki
26.09.2020  12:44
Umowa koalicyjna podpisana - konferencja prasowa na żywo
Umowa koalicyjna podpisana - konferencja prasowa na żywo Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

PiS, Solidarna Polska i Porozumienie Jarosława Gowina podpisały porozumienie. Zjednoczona Prawica przetrwała, a politycy zapowiedzieli zmiany polityczne.

Jarosław Kaczyński przekazał „dobre wiadomości”. Finalnie zostało zawarte porozumienie polityczne, a Zjednoczona Prawica przetrwa. Prezes PiS zapowiedział, że „chociaż różne mogą być okoliczności”, to będzie dbał o dobro każdego obywatela i dobrą przyszłość Polski. Pewne jest, że przedterminowe wybory się nie odbędą.

Umowa koalicyjna - liderzy polityczni złożyli podpisy

Jarosław Gowin potwierdził, że zostało osiągnięte porozumienie programowe i ustalono, że rząd będzie funkcjonował sprawniej, gdyż nastąpi zmniejszenie liczby ministerstw.

To porozumienie dobrze przysłuży się Polsce – ogłosił Jarosław Gowin.

Zbigniew Ziobro uniknął dymisji i potwierdził, że zostanie podpisane porozumienie. Mateusz Morawiecki dodał, że umowa koalicyjna jest potwierdzeniem zobowiązań wobec milionów wyborców, a stabilność polityczna została zachowana. Co dokładnie zawarte jest w umowie koalicyjnej? Tego żaden z polityków na konferencji nie ujawnił. Media zwracają jednak uwagę jak daleko od Ziobry stał na scenie Morawiecki. Podkreślają, że konflikt między tymi politykami dalej istnieje. Czy wkrótce znowu czeka nas polityczna awantura i mordobicie?