18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec tupania nóżką

0 zł. z UE dla Polski. Podziękujcie rządowi PiS

Emilia Waszczuk
27.11.2020  18:12
Unia Europejska nie da Polsce ani grosza
Unia Europejska nie da Polsce ani grosza Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej stracili cierpliwość. Mówią jasno: albo Polska zacznie przestrzegać prawa, albo nie dostanie ani grosza.

Polska trwa przy swoim i wetuje budżet Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki tłumaczy, że zablokowanie pieniędzy dla Polaków i innych krajów Wspólnoty, to jedyny sposób, by zachować w niej pokój (sic!) i by się nie rozpadła. Przy okazji twierdzi, że nie może zgodzić się na praworządność w kraju nad Wisłą, bo to... łamanie prawa.

PiS gardzi pieniędzmi z UE, bo woli rządzić po swojemu, wprowadzać w Polsce niekonstytucyjne reformy i dyskryminować część obywateli, a państwa członkowskie myślą, co z nami zrobić. Jeden ze scenariuszy byłby wybitnie bolesny - nie dostaniemy ani grosza.

Polska nie dostanie dotacji z Unii Europejskiej

Unijni przywódcy mówią coraz bardziej stanowczo - nasza cierpliwość się skończyła. Albo zaczniecie przestrzegać prawa, albo miliardy euro przelecą wam koło nosa. O tym, że Polska ostatecznie nie dostanie unijnych dotacji i może zostać zepchnięta na margines, mówił już wcześniej premier Holandii. Teraz dołączają do niego kolejni liderzy polityczni, z kolejnych krajów.

Skoro Polski rząd nie chce 23 miliardów euro z funduszu odbudowy, Unia Europejska wcale nie musi nam ich dawać. Pieniądze na ratowanie gospodarki po pandemii koronawirusa przydadzą się innym krajom i nikt poza PiS i Węgrami nie będzie kręcił na nie nosem.

Gotowość do odebrania własnym obywatelom pomocy w związku z pandemią koronawirusa, żeby tylko nie musieć powoływać niezależnych sędziów pokazuje jak zaawansowane jest obecnie skorumpowanie węgierskiego i polskiego rządu. Według Orbana i Kaczyńskiego, Unia Europejska jest widocznie wspólnotą czystych korzyści finansowych, ale dla pozostałych 25 krajów wciąż pozostaje wspólnotą fundamentalnych wartości

 - mówi krytycznie Moritz Körner, eurodeputowany z Niemiec (Fakt.pl).

Przeczytaj więcej
Komentarze