18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal się powiększa

Unia Europejska wyciągnie konsekwencje za słowa Dudy o LGBT?

15.06.2020  18:35
Unia Europejska wyciągnie konsekwencje za słowa Dudy o LGBT?
Unia Europejska wyciągnie konsekwencje za słowa Dudy o LGBT? Fot: Adrian Ciezki/REPORTER

Unia Europejska zareaguje w sprawie polskiej po słowach Andrzeja Dudy o społeczności LGBT? Tego domaga się były premier Belgii, Elio Di Rupo. 

Unia Europejska będzie musiała coś zrobić w związku ze słowami Andrzeja Dudy o tym, że LGBT to ideologia, a nie ludzie? Tego domaga się Elio Di Rupo, były premier Belgii, który sam jest osobą homoseksualną.

Unia Europejska wyciągnie konsekwencje za słowa Dudy?

Elio Di Rupo nazwał Andrzeja Dudę: "homofobem, który wspiera działania PiS zmierzające do zniszczenia praworządności". Jest głęboko przekonany o tym, że zachowania polskiego prezydenta są niedopuszczalne. Były premier Belgii domaga się uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu o UE.

Wszelka pomoc europejska powinna podlegać poszanowaniu europejskich wartości i podstawowych wolności

- podsumowuje sprawę Elio Di Rupo.

Postawę byłego premiera Belgii i jego apel, skomentował Sebastian Kaleta będący politykiem PiS. Przy okazji nie odmówił sobie uderzenia w największego kontrkandydata Dudy, Rafała Trzaskowskiego.

Bardzo ważny głos, ostrzegamy od kilku lat. Cała kreacja problemu 'praworządności' w Polsce to próba poza traktatowego wymuszania na państwach członkowskich realizacji lewackich ideologii przez blokowanie funduszy. Rafał Trzaskowski był współautorem jednej z rezolucji

- mówił.

Unia Europejska faktycznie skłoni się ku wyciągnięciu konsekwencji od Polaków? 

Przeczytaj więcej
Komentarze