18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

3 słowa do ojca prowadzącego...

Urodziny Radia Maryja. Kaczyński i Duda odlecieli na imprezie

08.12.2019  12:25
Politycy PiS u Rydzyka - oddali mu się bez reszty
Politycy PiS u Rydzyka - oddali mu się bez reszty Fot: YouTube.com

28. urodziny Radia Maryja w Toruniu to okazja dla polskich polityków, by ogrzać się w blasku Tadeusza Rydzyka. W pierwszym rządzie zasiadło oczywiście Prawo i Sprawiedliwość, a prezydent Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński przysłali pochwalne listy. Przy okazji redemptorysta zdradził, że ma plan działania na następne… 300 lat!

W Toruniu pod hasłem „Głosić Chrystusa Pana z Maryją” odbyły się uroczystości rocznicowe Radia Maryja. Na „imprezie” zjawili się tacy politycy jak wicepremier i minister Jacek Sasin, minister Zbigniew Ziobro, marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz, minister Marek Gróbarczyk, minister Michał Woś, europosłanka Anna Zalewska oraz europosłanka Beata Kempa.

Radio Maryja zawsze stawało po stronie wartości narodowych i katolickich. Było wierne Panu Bogu i Matce Najświętszej. Uratowało Polskę przed walcem laicyzacji. Dlatego dla wielu stało się punktem odniesienia. Głosem, któremu można ufać – podsumowano imprezę urodzinową w telewizji Trwam

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu po operacji i podawane mu są silne leki, więc nie mógł udać się na pielgrzymkę do Torunia. Za pośrednictwem Mariusza Błaszczaka wysłał jednak list.

Dziękujemy Panu Bogu za wielki boży dar, jakim jest Radio Maryja oraz pozostałe przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. Radio, telewizja, gazeta codzienna, wyższa uczelnia, fundacje i wspólnoty; już ta, siłą rzeczy krótka i uogólniająca lista, budzi podziw i uznanie. W jednym zdaniu nie sposób objąć bogactwa tej wieloaspektowej działalności, ale można w nim wyrazić jej istotę, którą stanowi pełna całkowitego oddania służba Panu Bogu i Ojczyźnie  – przekazał pozdrowienia Jarosław Kaczyński. (radiomaryja.pl)

Również prezydent Andrzej Duda nie zjawił się w Toruniu, by paść na kolana przed Rydzykiem i rzucić się z ustami na jego świętą dłoń. Chwycił jednak długopis i napisał list, w którym udowodnił jak kocha Radio Maryja.

W całej Polsce jest tylko jedna taka rozgłośnia, w której sama nazwa – czyli imię jej Najświętszej Patronki – wzbudza głęboki szacunek i żywe uczucia. Stacja, której nazwa przywołuje dumną pamięć o wielkiej polskiej historii i kulturze, o naszych bogatych tradycjach duchowych. Przypomina także o pracy kilkudziesięciu pokoleń, które pod hasłem „Bóg, Honor i Ojczyzna”, walcząc, tworząc i pracując z imieniem Maryi na ustach, wybudowały unikalny gmach naszej narodowej tożsamości, wolności i niepodległej państwowości. Jedno jest w Polsce radio, którego wierni słuchacze z całego kraju i na obczyźnie tworzą wspólnotę nazywaną przez niech nie klubem czy towarzystwem, lecz rodziną. Rodzina ta bezinteresownie pomaga potrzebującym i ujmuje się za swoimi członkami. Głos Radia Maryja jest wciąż bardzo potrzebny. Niesie pokrzepienie, katolickie nauczanie o Bogu i człowieku, ale też odważnie mówi o ważnych sprawach całej naszej wspólnoty narodowej, w tym również o problemach, które niektórzy wolą pomijać milczeniem - napisał prezydent Duda.

Przy okazji przemówił też sam Tadeusz Rydzyk i wyznał, że „ma plany na 300 lat”. Redemptorysta wykorzystał mównicę, by zaatakować marsze równości.

Gdzie ta równość? Nigdy z faceta nie będzie kobieta – powiedział Rydzyk.

Urodziny Radia Maryja w Toruniu – Andrzej Duda napisł list [WIDEO]:

Tak politycy PiS kochają Radio Maryja – „Uratowało Polskę” – WIDEO: