18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bóg zapłać?

Rząd opłacił urodziny Radia Maryja? Mówią, że Rydzyk jest biedny

Wojciech Kozicki
11.12.2019  12:50
Rydzyk i urodziny Radia Maryja - PiS zapłacił pieniędzmi Polaków?
Rydzyk i urodziny Radia Maryja - PiS zapłacił pieniędzmi Polaków? Fot: MICHAL DYJUK/REPORTER/East News

Urodziny Radia Maryja w Toruniu to była impreza na bogato. W weekend w Arenie Toruń zjawili się czołowi politycy PiS i oczywiście sam „szef wszystkich szefów” Tadeusz Rydzyk. Przybyły też tysiące pielgrzymów i to nie tylko z Polski. Czy założyciel Telewizji Trwam znowu sięgnął do państwowej kasy?

W mediach pojawiają się szokujące doniesienia jaki naprawdę majątek ma Tadeusz Rydzyk. Związane z nim osoby donoszą, że w rzeczywistości "nie istnieje żadne imperium", a zakonnik jest tak biedny, że pożycza pieniądze. Jednak Urodziny Radia Maryja w Toruniu to była impreza „na wypasie”. Skąd Rydzyk wziął pieniądze?

Radio Maryja współtworzy demokratyczny pluralizm opinii. Korzystając z wolności słowa, odważnie i suwerennie – realnie tę wolność umacnia. Zdecydowanie staje w obronie dobrego imienia Polski oraz chrześcijańskich i uniwersalnych wartości, na których opiera się cywilizacja europejska. Tworzy przestrzeń duchowej i intelektualnej formacji, a jednocześnie niezależne, fachowe źródło informacji – odczytano na urodzinach list od prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak podają media, poseł PO Paweł Olszewski skierował do ministra spraw wewnętrznych oraz ministra obrony pytania, dotyczące toruńskich obchodów urodzin Radia Maryja. Chce wyjaśnić dlaczego i za ile w obchodach zaangażowano policję i  marynarkę wojenną. Czy doszło do niegospodarności i złamania prawa?

„Wirtualna Polska” przytacza wypowiedź rzeczniczki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy (Monika Chlebicz), która potwierdziła, że „koszty zabezpieczenia tego typu imprez są pokrywane z budżetu państwa”.