18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kobiety do szpachli

Agata Duda zdobywa nowy fach. Układa cegły

Emilia Waszczuk
12.02.2020  13:20
Agata Duda zdobywa nowy fach. Układa cegły
Agata Duda zdobywa nowy fach. Układa cegły Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Pierwsza dama poczuła się niepewnie. Zlękniona wizją opuszczenia Pałacu Prezydenckiego i powrotu do pracy, postanowiła wyszkolić się w nowym fachu. Będzie "budować wielką Polskę" - dosłownie, bo uczy się  murarki.

Wybory w maju, trzeba je jakoś wygrać. Co jednak będzie, jeśli Andrzej Duda poniesie porażkę?

Zdaje się, że do serca wzięła sobie taką ewentualność jego małżonka. Agata Duda już zaczęła szukać sobie nowej pracy. Biedaczka wcześniej była nauczycielką, ciężko będzie jej jednak wrócić do zawodu po tym, jak nie wsparła strajku belfrów. No i nie zarobi przecież w szkole kokosów, do jakich przywykła w Pałacu Prezydenckim.

Dużo mówi się w Polsce o tym, że wysoce dochodowa może być praca wyszkolonych rzemieślników. Rynek remontowo-budowlany rośnie, ciągle powstają nowe bloki, biurowce i domki, więc pani Agata postanowiła poszukać w tej dziedzinie. Wzięła się więc za murarkę.

Agata Duda układa cegły

Pani prezydentowa ubrała się w strój typowo roboczy - założyła kwiecistą suknię do ziemi, czerwony żakiet, na dłonie wcisnęła rękawice i przystroiła uszy wiszącymi kolczykami. Tak świetnie przygotowana, ruszyła do pracy. Szkolenie w murarce zaczęła od układania cegieł. Aby było jej łatwiej, pierwsza konstrukcja, którą budowała, miała przypominać ulubiony pomnik PiS - tak zwane "Schody Smoleńskie".

W tym wszystkim musimy oddać pani Agacie pokłon. Choć wzięła się za dość brudzącą i męczącą pracę, na jej ubraniu nie została nawet plamka, a i kropli potu pierwsza dama nie uroniła...

Agata Duda układa cegły

PiS chwali się marną ustawką

Wszystko to oczywiście żarty, choć żartem nie jest układająca cegły żona prezydenta. Agata Duda w tym samym stroju, w którym udawała murarza, odwiedziła we wtorek placówki sprawujące opiekę nad osobami niepełnosprawnymi w Wejherowie. To każe przypuszczać, że właśnie stamtąd pochodzi jej zdjęcie z ceglanymi schodkami.

Fotkę ochoczo pokazał na Twitterze małopolski oddział PiS, obwieszczając światu, że partia "zbuduje wielką Polskę". Pachnie to wszystko oczywiście paskudną, nieprzemyślaną ustawką, więc gdy Internet zaczął się ze zdjęcia śmiać, post pospiesznie skasowali. 

A nam coś świta, że gdzieś już to chyba kiedyś widzieliśmy...

1
Przeczytaj więcej
Komentarze