18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ojcze nasz...

W Boże Ciało ludzie MODLILI SIĘ DO DUDY

12.06.2020  09:59
Boże Ciało. Ludzie modlili się do Dudy?
Boże Ciało. Ludzie modlili się do Dudy? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Boże Ciało, Krzeszowice i procesja katolików. W tym wszystkim wybory prezydenckie i Andrzej Duda, do którego twarzami zwrócili się zebrani. Na kolanach.

Różne dziwne obrazki obiegały Polskę w związku z Bożym Ciałem - od księdza w cadillacu, przez powóz z księdzem ciągnięty przez dzieci, po tłum ludzi modlący się przed Biedronką. Teraz modlili się przed Andrzejem Dudą.

Dziwaczne zdarzenie miało miejsce w Krzeszowicach, gdzie wierni w ramach procesji zatrzymywali się przy kolejnych ołtarzach, padali na kolana i odprawiali modły. Jeden z ołtarzy był szczególnie ciekawy...

Andrzej Duda Boże Ciało?

Oto bowiem na miejsce modlitwy wyznaczono... biuro poselskie posła Andrzeja Adamczyka z PiS. Ołtarz ustawiono tuż pod jego szyldem. Na nim biały obrus, obraz z Jezusem, a nad nim figurujący Andrzej Duda.

Przed Jezusem i panem Andrzejem ludzie padli na kolana i pochylili głowy. A zdjęcia obiegają teraz internet i budzą śmiech oraz niesmak. - Niezła szopka - piszą ludzie w komentarzach. - To jest ośmieszenie wiary chrześcijańskiej - dodają.

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną - przytacza pierwsze z dziesięciu przykazań jeden z komentujących.

Czytaj także
Przeczytaj więcej