18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kogo czeka lockdown?

DZISIAJ NOWE OBOSTRZENIA! Zwołują sztab kryzysowy

Emilia Waszczuk
05.03.2021  07:28
Nowe obostrzenia jeszcze w piątek?
Nowe obostrzenia jeszcze w piątek? Fot: Planeta.pl

Jeszcze w piątek 5 marca zapaść mogą decyzje co do nowych obostrzeń i objęcia kolejnych województw lockdownem. Na godzinę 10 zaplanowano zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Od tygodnia województwo warmińsko-mazurskie znajduje się w czarnej strefie - to jedyny region, który pozostaje niemal całkowicie zamknięty - nie działają tam kina czy teatry, częściowo nieczynne są galerie handlowe, hotele nie przyjmują klientów, a wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, pobierają naukę w trybie zdalnym.

Trzecia fala pandemii koronawirusa SARS-COV-2 rozwija się w Polsce w zatrważającym tempie i to już niemal pewne - do województwa warmińsko-mazurskiego dołączą kolejne regiony. Decyzja w sprawie dodatkowych ograniczeń w poszczególnych województwach zapaść ma jeszcze w piątek.

Lockdown w kolejnych województwach?

W czwartek, na zwołanej specjalnie na tę okazję konferencji prasowej, przedstawiciele rządu ogłosili pierwsze, szokujące zmiany w podejściu do walki z pandemią. Dodatkowo rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że już za chwilę zmieni się strategia i nowe decyzje o restrykcjach podejmowane będą co tydzień. Poinformował także, że z całą pewnością zmiany nie obejmą najbliższego weekendu, zostaną jednak (najpewniej) zarządzone w czasie posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Rozważamy, aby ze względu na to, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach, by przejść docelowo na tygodniowy system raportowania, a nie tak jak do tej pory - dwutygodniowy

- mówił Piotr Müller w czasie konferencji prasowej.

Komu grozi lockdown? Już od tygodnia wymienia się tu cztery kolejne województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie i lubuskie. Najbardziej zagrożone ciężkimi restrykcjami ma być Pomorze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze