18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powtórka z rozrywki

W sierpniu wrócą SZCZEPIONKI! Ministerstwo Zdrowia zdecydowało

31.05.2022  19:55
Szczepienia na Covid-19 wrócą w sierpniu
Szczepienia na Covid-19 wrócą w sierpniu Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

W sierpniu do Polski wrócą obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19? Ministerstwo Zdrowia nie ukrywa, że będzie do procedury zachęcać. Chociaż wszyscy zapomnieli już o pandemii koronawirusa to dalej jest ona potencjalnym zagrożeniem.

Pandemia koronawirusa na ponad dwa lata mocno zmieniła nasze życie. Jednym z podstawowych elementów walki z Covid-19 były szczepienia. W lato Ministerstwo Zdrowia znów zacznie do nich zachęcać.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska goszcząc w "Sednie sprawy" na antenie Radia Plus podał, że już w sierpniu 2022 rząd będzie zachęcał do szczepień. Chodzi o szczepienia przeciw COVID, ponieważ, jak przyznał wiceminister w okresie jesiennym przewidywany jest wzrost zachorowań na koronawirusa.

Szczepienia na Covid-19 wrócą w sierpniu

Wszyscy mają jednak nadzieję, że jesienią Covid-19 nie nasili się do stopnia zagrażającego naszemu życiu. Być może pandemia nie będzie już wymagała drastycznych środków w postaci lockdownu, ale nigdy nic nie wiadomo.

"Odporność po każdej szczepionce spada. Dlatego chcemy, aby na okres jesienny, kiedy przewidujemy wzrost liczby zachorowań na covid-19, to naturalne, że latem zakażeń jest mniej i jesienią będzie wzrost. Dlatego chcemy ruszyć z kampanią przypominającą o szczepieniach, szczególnie dla osób, które jeszcze nie są zaszczepione. Optymalnym miesiącem na przyjęcie szczepienia będzie sierpień. Ukierunkujemy się na osoby starsze, powyżej 80 roku życia. Chcemy powrócić do tego, bo myślę, że trochę zapomnieliśmy o tych szczepieniach" - wyjaśnił wiceminister zdrowia.

W polskich magazynach znajduje się jeszcze bardzo dużo zdatnych do użycia dawek szczepionki na Covid-19. Pozostaje mieć nadzieję, że to wystarczy i nie będziemy od nowa zmagać się z tragedią pandemii.

logo Tu się dzieje