18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec PiS?

Chcą obalić Kaczyńskiego! "Wcześniejsze wybory"

Wojciech Kozicki
18.09.2020  15:20
Koniec PiS i Kaczyńskiego? Opozycja chce wotum nieufności i wyborów
Koniec PiS i Kaczyńskiego? Opozycja chce wotum nieufności i wyborów Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Ustawa o ochronie zwierząt (ustawa futerkowa) i nocne głosowania w Sejmie. Koalicja rządowa się sypie, Ziobro może wylecieć, a Kaczyński mści się na posłach, którzy głosowali przeciw ustawie. Tymczasem Platforma Obywatelska już wyczuła krew słabnącej ofiary. Opozycja ma plan jak przejąć władzę!

Polska polityka w piątek to totalna masakra zapoczątkowana przez głosowanie w sprawie ustawy o ochronie zwierząt. Zjednoczona Prawica dogorywa w mękach, a polityczne sępy już krążą po niebie. Opozycja wkracza do akcji, a zarząd Platformy Obywatelskiej szykuje się oficjalnie do przejęcia władzy.

Borys Budka zapowiada wcześniejsze wybory - koniec PiS?

Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka ogłosił w mediach, że ugrupowanie rozpoczyna proces szerokich konsultacji dotyczących wyłonienia większości parlamentarnej. Ujawnił, że opozycja przygotowuje się na WCZEŚNIEJSZE WYBORY! Co więcej, polityk został uprawniony przez zarząd partii do rozmów z innymi ugrupowaniami, także pozaparlamentarnymi, o konstruktywnym wotum nieufności. Konkretne rozwiązania mają zostać zaprezentowane w poniedziałek.

Budka na konferencji prasowej stwierdził, że „kraj jest w sytuacji wielkiego kryzysu” a do tego „Kaczyński stracił rozeznanie w rzeczywistości”.

Jesteśmy za podtrzymaniem paktu senackiego i o tym będziemy rozmawiać z naszymi koalicjantami w Senacie, po drugie wydałem dyspozycję do struktur regionalnych, by być przygotowanym do ewentualnych wyborów. Będziemy przygotowani na każdy ich wariant – zapewnia Borys Budka. (Polsat News)