18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Halo MSZ!

WIELKI SKANDAL WYBORCZY. Ludzie nie mogą głosować!

26.06.2020  17:40
WIELKI SKANDAL WYBORCZY. Polacy nie zagłosują
WIELKI SKANDAL WYBORCZY. Polacy nie zagłosują Fot: ASkwarczynski/Shutterstock

To było do przewidzenia? Polacy na całym świecie obawiali się przeprowadzanych na szybko wyborów, w dodatku wyborów korespondencyjnych. Jest piątek, a wyborcy już wiedzą, że nie zagłosują - bo nie zdążą.

Wybory prezydenckie już w niedzielę. Jest piątek, część Polaków już otrzymała karty wyborcze i oddaje swój głos korespondencyjnie. Jak się okazuje, są z tym jednak wielkie problemy.

Już kilka dni temu pisaliśmy o trudnej sytuacji Polonii. Wielu Polaków mieszkających poza granicami kraju, na kilka dni przed wyborami nie otrzymało pakietów wyborczych. Co gorsza, przed konsulatami i w konsulatach nie było urn, a koperty z danymi obywateli były często niemal przezroczyste.

Polacy nie zagłosują

Ostatni dzień roboczego tygodnia, od północy cisza wyborcza, a problemy z głosowaniem poza granicami Polski nie zniknęły. Jak donosi koordynator kampanii Rafała Trzaskowskiego za granicą - Krzysztof Lisek - część uprawnionych do głosowania osób, dopiero dziś otrzymała pakiety wyborcze!

Dzwonią i piszą zrozpaczeni ludzie z całego świata. Dostali pakiety dziś. Jak mają je dostarczyć? Szanowne MSZ - otwórzcie konsulaty, wystawcie skrzynki i przyjmujcie głosy Polaków do niedzieli!

- pisze polityk.

Jedną z głównych zasad demokratycznych wyborów jest ich powszechność. Tym razem jednak nie każdy uprawniony będzie miał możliwość głosowania. W niedzielę konsulaty będą zamknięte, Polacy nie będą mieli możliwości stawić się w komisjach wyborczych i oddać głosu. A już wiadomo, że nie mają szans na czas odesłać swoich kart - muszą one wpłynąć do 28 czerwca. Czy tak samo będzie w potencjalnej drugiej turze?