18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

UWAGA!

WYBORY PREZYDENCKIE NA NOWYCH ZASADACH. Ważne zmiany

07.07.2020  18:34
Wybory prezydenckie na nowych zasadach
Wybory prezydenckie na nowych zasadach Fot: Dziurek/Shutterstock

Na kilka dni przed wyborami prezydenckimi opublikowano nowe rozporządzenie, zmieniające zasady głosowania. Przygotujmy się na rewolucję przy urnach.

Druga tura wyborów prezydenckich już w niedzielę, we wtorek opublikowane zostało w tej sprawie ważne rozporządzenie. Idąc do lokalu wyborczego, musimy przygotować się na duże zmiany i utrudnienia. Chyba że jesteśmy przedstawicielami uprzywilejowanej grupy - wtedy będzie nam łatwiej.

Kolejka do urny

We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie środków ochronnych w czasie wyborów prezydenckich. Obostrzenia wprowadzone zostały przez panującą w Polsce epidemię. Do urny idziemy w maseczkach, a w kolejce zachowujemy bezpieczny dystans. Musimy pamiętać też o dezynfekcji rąk przed głosowaniem. Ale to nie wszystko.

W niedzielę wybrane osoby zagłosują jako pierwsze - gdy staniemy w kolejce, ale nie należymy do uprzywilejowanych grup wyborców, musimy uzbroić się w cierpliwość. Może się bowiem okazać, że długo nie ruszymy z miejsca.

Jako pierwsi prawo do głosu otrzymają:

  •  obywatele powyżej 60 r. ż.,
  • kobiety w ciąży,
  • rodzice z małymi dziećmi (do 3 lat),
  • osoby niepełnosprawne.

Każdy wyborca z wymienionych grup będzie mógł wyminąć kolejkę.

Przeczytaj więcej
Komentarze