18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sędziowie orzą

Duda nie jest prezydentem?! "WYBORY PREZYDENCKIE NIEWAŻNE"

04.08.2020  09:15
Wybory są nieważne? Sędziowie oburzeni wyrokiem
Wybory są nieważne? Sędziowie oburzeni wyrokiem Fot: Piotr Molecki/East News

W poniedziałek Sąd Najwyższy ogłosił decyzję w sprawie ważności wyborów prezydenckich. Uznanie ich za ważne krytykują teraz sędziowie SN i TK. Są oburzeni.

Wybory prezydenckie były nieuczciwe i przeprowadzone wbrew prawu, a w Polsce nie ma uczciwie wybranego prezydenta i rządzić będzie nami uzurpator? Byli sędziowie Sądu Najwyższego nie pozostawiają złudzeń. W naszym kraju panuje bezprawie, nowy SN ignoruje łamanie konstytucji i pozwala na rządy nielegalnie wybranej głowy państwa.

Konstytucja złamana

Do Sądu Najwyższego po wyborach prezydenckich wpłynęło prawie 6 tysięcy protestów wyborczych. Większość z nich sędziowie z góry odrzucili, uznając za nieważne. Mimo że wyborcy mieli podstawy do skarg. Jak zauważył były sędzia Trybunału Konstytucyjnego i były szef PKW Wojciech Hermeliński, nowy Sąd Najwyższy "prześlizgnął się po najważniejszych kwestiach".

Szczególnie widać to, jeśli chodzi o kwestię tych ponad czterech tysięcy protestów dotyczących nadmiernego, powiedziałbym nawet agresywnego, zaangażowania w proces wyborczy telewizji publicznej, która kiedyś była telewizją publiczną. Bo Sąd Najwyższy właściwie skwitował to jednym czy dwoma zdaniami, że każdy wyborca może sobie czerpać wiedzę z dowolnego źródła, a skoro wyborcy czerpali wiedzę z Telewizji Polskiej, TVP Info, to cóż, mogli to robić

- powiedział w TVN24.

Hermeliński zwrócił uwagę na szereg naruszeń w przeprowadzeniu wyborów. Zostały one zorganizowane wbrew prawu - twierdzi. - W sumie odniosłem wrażenie, że Sąd Najwyższy patrzył na to w ten sposób: konstytucja naruszona, ale trzeba było te wybory przeprowadzić - skwitował.

Z jednej strony naruszeń konstytucji i ustawy o wyborach było tyle, że trzeba byłoby uznać je za nieważne. Wymiar sprawiedliwości został jednak tak zdewastowany, że nie ma możliwości, żeby to orzeczenie podważać - ocenił.

Do decyzji SN odniósł się także jeden z jego starszych sędziów, który w orzekaniu o ważności wyborów nie brał udziału. Włodzimierz Wróbel skomentował wyrok jednym słowem: WSTYD.

Przeczytaj więcej
Komentarze