18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

OBWE miażdży wybory

WYBORY PREZYDENCKIE NIEWAŻNE? Szokujące oświadczenie

13.07.2020  18:48
Wybory prezydenckie. Miażdżąca opinia OBWE
Wybory prezydenckie. Miażdżąca opinia OBWE Fot: Jakub Kaminski/East News

Wybory prezydenckie są nieważne, zostały przeprowadzone bezprawnie, były nierówne, a może nawet sfałszowane? Pojawiają się kolejne szokujące opinie. Jest wstępny, miażdżący raport OBWE.

Polska należy do grupy państw należących do OBWE, a to oznacza, że zobowiązała się do przestrzegania norm prawnych i zasad przeprowadzania głosowań. Wybory prezydenckie w Polsce obserwowali przedstawiciele Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. W poniedziałek przedstawili wstępne wyniki tych obserwacji.

Szereg nieprawidłowości

Według przedstawicieli OBWE, samo głosowanie w Polsce zostało przeprowadzone poprawnie, jednak całe wybory złamały szereg przepisów i zdecydowanie nie były wyborami równymi. Obserwatorzy zwrócili uwagę na stronniczość, wręcz prowadzenie kampanii Andrzejowi Dudzie przez TVP i jednoczesną anty-kampanię na rzecz Rafała Trzaskowskiego.

Przekaz TVP cechował się stronniczością. Ta polaryzacja polityczna i stronniczość TVP psują wizerunek dobrze poprowadzonych wyborów

- mówił w poniedziałek szef OBWE Thomas Boserup.

Telewizja Polska nie spełniła swojego regulowanego prawem obowiązku informowania w sposób obiektywny i bezstronny w czasie kampanii i funkcjonowała jako narzędzie prowadzenia kampanii urzędującego prezydenta - ogłosił.

OBWE zaniepokoiły także wprowadzane naprędce zmiany w kodeksie wyborczym. Mogą one świadczyć o nadużyciach i bezprawności wyborów!

Nieczysta gra Dudy

To nie koniec miażdżących wniosków obserwatorów OBWE. Zwrócili oni uwagę na brudną kampanię i wzajemne oszczerstwa, a nawet groźby. Najbardziej zaniepokoiła ich jednak kampania Andrzeja Dudy, oparta na nienawiści i dzieleniu społeczeństwa.

Niepokoją nas przykłady nietolerancji pełnej ksenofobicznych, homofobicznych i antysemickich treści, zwłaszcza po stronie kampanii prezydenta i telewizji publicznej. Biorąc pod uwagę, że w tej kampanii brakowało dialogu, należy podkreślić, że ustrój demokratyczny opiera się na szacunku dla różnorodności, a nie tylko większości

- mówił szef OBWE.

Obserwatorom nie spodobało się także zaangażowanie rządu w kampanię prezydenta Andrzeja Dudy, co dało politykowi przewagę nad kontrkandydatem.

Przeczytaj więcej
Komentarze