18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ambitne plany

Senator chce zamknąć Macierewicza w szpitalu psychiatrycznym

14.03.2021  16:00
Antoni Macierewicz trafi do zakładu psychiatrycznego?
Antoni Macierewicz trafi do zakładu psychiatrycznego? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Antoni Macierewicz od lat zaskakuje kontrowersyjnymi pomysłami i przeróżnymi teoriami spiskowymi. Ostatnie wypowiedzi eksperta podkomisji smoleńskiej skomentował senator Wadim Tyszkiewicz. Jego zdaniem miejsce Macierewicza znajduje się w szpitalu psychiatrycznym.

Antoni Macierewicz podczas ostatniego wywiadu w Polskim Radiu skrytykował politykę władz Warszawy ws. Cmentarza Powązkowskiego. Wiceprezes PiS twierdzi, że groby komunistów powinny zostać stamtąd zabrane.

Tam, gdzie są pochowane szczątki naszych bohaterów wydobytych z ziemi, gdzie miały być na zawsze nieznane, obok są pochowani ich mordercy, którzy działali w służbie okupanta, struktur mających zniszczyć Polskę - stwierdził Macierewicz.

Dekomunizacji Powązek przeciwny jest Rafał Trzaskowski, który stwierdził, że PiS zamierza prowadzić swoją politykę nawet na cmentarzach.

Senator ostro skrytykował Antoniego Macierewicza

Pomysł Antoniego Macierewicza skrytykował senator niezależny Wadim Tyszkiewicz. Były prezydent Nowej Soli przyznał, że miejsce wicepremiera PiS znajduje się w zakładzie psychiatrycznym.

Dla tego pana albo prokurator za taniec na trumnach za publiczne pieniądze, albo zamknięty zakład psychiatryczny o zaostrzonym rygorze. Schizofrenię paranoidalną ponoć można leczyć, choć nie wiem, czy w tym przypadku nie jest za późno (nie chciałbym obrazić prawdziwie chorych). Współczesna medycyna zna takie przypadki, choć teleporada w ramach ubezpieczenia w tym przypadku nie wystarczy - poinformował senator.

Nie wiadomo czy Antoni Macierewicz skorzysta z propozycji Wadima Tyszkiewicza. Wiceprezes PiS nie skomentował sprawy.