18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Radość Polaków

Wakacje będą normalne. Podano datę otwarcia granic

28.05.2020  14:20
Wakacje będą normalne. Podano datę otwarcia granic
Wakacje będą normalne. Podano datę otwarcia granic Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wakacje będą zupełnie normalne! Najprawdopodobniej znoszenie obostrzeń zajdzie tak daleko, że wkrótce otwarte zostaną granice. Padła nawet konkretna data tego upragnionego przez Polaków wydarzenia. 

Wakacje w tym roku nie będą tak smutne, jak początkowo przypuszczaliśmy. Chociaż pandemia nie odpuszcza, to odpuszcza rząd. Masowo znoszone są obostrzenia, które miały nas chronić przez zakażeniem. W związku z odmrażaniem gospodarki, wkrótce otwarte zostaną również granice.

Wakacje będą normalne. Wyjedziemy za granicę

Wiceminister Artur Soboń podał dziś rano pierwszy możliwy termin otwarcia granic. Soboń na antenie Programu I Polskiego Radia został zapytany, kiedy nastąpi otwarcie granic. Podkreślił co prawda, że jest to w zasadzie pytanie do premiera Mateusza Morawieckiego, ale i tak dał wszystkim nadzieje na normalne wakacje.

Wiceminister ocenił, że otwarcie granic mogłoby nastąpić 15 czerwca. 

Pewnie byłoby dobrze, gdyby tak było, także dla naszych spółek - mówię tu przede wszystkim o Polskiej Grupie Lotniczej i spółce LOT, która dzięki temu mogłaby (...) odżyć

- komentował Soboń. 

Wielokrotnie podkreślał również, że z uwagi na kryzys gospodarczy, powrót do regularnych i bezpiecznych lotów oraz odbudowanie zaufania pasażerów - zajmie wszystkim sporo czasu. Sytuacja polskich linii lotniczych jest zupełnie inna niż przed pandemią.

Zobaczymy, co to wszystko przyniesie.