18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mega afera! Kaczyński reaguje

Nagrali szokujące rozmowy polityków PiS! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
13.01.2021  16:59
PiS w Wałbrzychu i nagrania rozmów polityków. Kaczyński wymierzył surową karę
PiS w Wałbrzychu i nagrania rozmów polityków. Kaczyński wymierzył surową karę Fot: ADAM GUZ/REPORTER/East News

Skandal i afera w PiS w Wałbrzychu. Jarosław Kaczyński reaguje zdecydowanie i rozwiązuje tamtejszą organizację terenową Prawa i Sprawiedliwości. Powód? Nagrano działaczy partii i ukazano brudną walkę o władzę w regionie. 

Jarosław Kaczyński ostro robi porządki w PiS w Wałbrzychu po tym jak ujawniono skandaliczne nagrania rozmów działaczy. Jak opisuje „Wyborcza”, ich nieparlamentarne rozmowy dotyczyły sytuacji i tarć, po tym jak zmieniła się władza w okręgu. Anna Zalewska wyjechała do Brukseli, a jej następca Michał Dworczyk większość czasu spędza w Warszawie. Swoim przedstawicielem uczynił wojewodę dolnośląskiego Kamila Zielińskiego, co nie wszystkim się spodobało.

Skandal w PiS. Nagrali rozmowy działaczy

Wyborcza pisze, że działacze wysłali w tej sprawie petycję do samego Jarosława Kaczyńskiego. Wkrótce potem nagrano rozmowę, którą prowadzili były doradca wicewojewody Bartłomiej Grzegorczyk oraz ojczym Kamila Zielińskiego Janusz Czyż. Próbowali przekonać Radosława Łozińskiego, by wycofał swój podpis pod petycją.

Ja doceniam, że jesteś odważny chłop i nie spier*** jak reszta, ale nie prowokuj, bo, k..., człowieku, zniszczą cię - mówi Czyż do Grzegorczyka (Dami Wałbrzych)
Jeden dał ci pracę, drugi może ci ją odebrać. Stań sobie z boku, kup sobie popcorn i patrz jak ci fajnie leci film. Życie ci niemiłe? – słyszymy na szokującym nagraniu (Dami Wałbrzych)

Jak pisze RMF FM, w rozmowie zapewniano, że Zieliński ma poparcie na szczycie partii, a do ich regionu "nikt nie wejdzie i nie będzie mieszać".

Mówiłem o tych ludziach - tacy sami ludzie jesteśmy, jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami, którzy, k..., mają jakieś tam wiesz..., bo Kaczyński to jest dla mnie wzór i tyle. Ja jestem kaczystą, nie PiS-owcem, ale z uwagi na to, że trzeba było, to się zapisałem do tego PiS, tak jak i reszta – powiedział Czyż. (rmf24.pl)

Taśmy trafiły do telewizji Dami, która opublikowała rozmowy. Efekt? W Wałbrzychu nie ma już organizacji terenowej PiS, a wszyscy działacze z tego miasta zostali wykluczeni z partii.

Na wniosek Pełnomocnika Okręgowego PiS okręgu nr 2 Wałbrzych Michała Dworczyka decyzją prezesa PiS z dnia 12 stycznia 2021 r. nastąpiło rozwiązanie organizacji terenowej PiS miasto Wałbrzych oraz wykluczenie wszystkich członków PiS w miasto Wałbrzych – napisał na Twitterze szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Nagrania i rozmowy polityków PiS [WIDEO]

logo Tu się dzieje