18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Skończy jak Mussolini"

Wałęsa nawołuje do zabicia Kaczyńskiego?

Wojciech Kozicki
19.11.2020  21:54
Wałęsa na Facebooku odleciał - Kaczyński umrze jak Mussolini?
Wałęsa na Facebooku odleciał - Kaczyński umrze jak Mussolini? Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Strajk kobiet trwa, a Jarosław Kaczyński wciąż jest ostro nabuzowany, co pokazał wczoraj w Sejmie. Tymczasem Lech Wałęsa wzywa policję do buntu przeciw władzy i zapowiada, że Kaczyński może umrzeć jak Mussolini. Czy to już jawne nawoływanie do morderstwa i linczu?

Lech Wałęsa na Facebooku znowu atakuje PiS bez żadnych hamulców. Zaapelował do policji, by się zbuntowała i poparła protesty w Polsce. Podejrzewa, że Kaczyński niedługo być może „skończy jak Mussolini”. Wystosował w mediach społecznościowych apel do wypowiedzenia posłuszeństwa rządowi PiS, który nazwał „małpami z brzytwą”.

Wałęsa atakuje Jarosława Kaczyńskiego

Wałęsa na razie podburza resorty siłowe z wygodnej kanapy. Zapowiedział jednak, że wkrótce „mimo swoich kłopotów nie będzie miał wyboru". Czy to oznacza, że zamierza znów sięgnąć po władzę?

Kaczyńskiemu zostały dwa szczeble w 20 szczeblowej drabinie do nieszczęścia, do tragedii, jeśli nie zawróci to już niebawem skończy jak Mussolini. Do resortów siłowych apeluję przestańcie wspierać obecnych decydentów. Musicie dostrzegać że niszczą z takim trudem zdobycze pokoleń, że łamią podstawy porządku prawnego funkcjonowania Państwa. Macie następny dowód tylko Węgry i Polska przeciw wszystkim w Europie. Cena jaką zapłacimy za te małpy z brzytwą będzie za wysoka. Po następnym szczeblu mimo swoich kłopotów nie będę miał wyboru – napisał Wałęsa na Facebooku.

Jak zginął Mussolini? Koniec Duce

Czy Lech Wałęsa przesadził? Przypominamy, że Benito Mussolini, czyli faszystowski dyktator znany jako Duce, został zamordowany. Gdy jego Narodowa Partia Faszystowska upadła, na rozkaz Hitlera wysłał ok 6 tysięcy włoskich Żydów do Auschwitz, a także pozbawił życia członków własnej rodziny (hrabia Galeazzo Ciano). Z pomocą niemieckich nazistów próbował uciec z Włoch do Szwajcarii, ale został schwytany przez komunistycznych partyzantów. Rozstrzelano go, a później wściekły tłum zmasakrował jego zwłoki w Mediolanie. Powieszono go za nogi na latarni.

Wałęsa znany jest z ostrego krytykowania Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiedział mu już kiedyś „rodeo pod celą”, a także oskarżał wielokrotnie o doprowadzenie do śmierci Lecha Kaczyńskiego. Twierdził kiedyś nawet, że prezes PiS popełni samobójstwo.

Czytaj także
Przeczytaj więcej