18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szokujący wpis

Wałęsa wyznaje prawdę! Mówi o werbowaniu do SB, był Bolkiem?

04.01.2020  14:47
Wałęsa wyznaje prawdę! Mówi o werbowaniu do SB, był Bolkiem?
Wałęsa wyznaje prawdę! Mówi o werbowaniu do SB, był Bolkiem? Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Lech Wałęsa wyjątkowo zasłużył się Polsce - to między innymi dzięki niemu udało nam się osiągnąć wolność i pożegnać PRL. Niektórzy zarzucają mu jednak, że współpracował z SB. Polityk postanowił wyznać, jak było naprawdę.

Były elektryk, walczący o wolność Polaków przywódca (a dziś legenda) Solidarności, w końcu prezydent. Lech Wałęsa to człowiek zasłużony, nie tylko dla Polski, ale też świata, o czym świadczyć może wręczona mu Pokojowa Nagroda Nobla.

Każdy jednak człowiek ma swych zwolenników i przeciwników. Ci drudzy, w przypadku Wałęsy twierdzą, że polityk nie działał dla dobra państwa. Wręcz przeciwnie! Knuł przeciw Polsce i współpracował z SB pod pseudonimem Bolek.

Wałęsa o SB i Morawieckim

Zdaje się, że właśnie do tych oskarżeń Wałęsa postanowił odnieść się w mediach społecznościowych. W piątek na Twitterze i Facebooku polityka pojawiła się seria wpisów. Jeden z nich mówi wprost o "werbowaniu".

Zostałem aresztowany i natychmiast przewieziony do Warszawy. Przez dwa miesiące próbowano mnie wszelkimi możliwymi sposobami przekonać, złamać, pokonać, zwerbować, a w końcu próbować nawet przekupić. Do tego celu używano różnych metod i środków, przywożono nawet różne osoby, które miały wpływać na moją decyzję

- napisał Wałęsa na Facebooku.

Kiedy przyjechał premier Rakowski, odmówiłem spotkania z nim, polecając strażnikom pilnującym mnie, by mu przekazali, że kazałem im zrzucić go ze schodów, za co zawieszono ich w pracy na 6 miesięcy. Moja postawa i zachowanie spowodowało, że dopiero po dwóch miesiącach, niepokonany - zostałem pisemnie poinformowany, z tą datą, o internowaniu. W tym czasie komuniści wszelkimi sposobami chcieli nas rozbić, podzielić

- wspomina.

Wałęsa w swym długim wywodzie atakuje też Kornela Morawieckiego. Zmarłego niedawno polityka nazywa nieudacznikiem. W innym wpisie - tym razem na Twitterze, używa słowa "zdrajca".

logo Tu się dzieje