18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabierze Polakom z pensji

Kaczyński sam podniósł sobie emeryturę!

Wojciech Kozicki
27.01.2021  20:08
Emerytura Kaczyńskiego w górę, pensje Polaków w dół. Nowe prawo
Emerytura Kaczyńskiego w górę, pensje Polaków w dół. Nowe prawo Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Waloryzacja emerytur i rent nadciąga, a Polacy liczą na te kilka groszy więcej. Okazuje się, że waloryzacji ulegnie także emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS jak zwykle nieźle się ustawił. Ile teraz zarabia i jaką emeryturę ma prezes PiS?

Coroczna waloryzacja rent i emerytur nastąpi już 1 marca.  Wiadomo już, że seniorzy, którzy pobierają najniższe emerytury, dostaną o 50 złotych więcej. Dla pozostałych podwyżka świadczenia ma wynosić minimum 3,84%. Okazuje się, że beneficjentem tych zmian jest sam Jarosław Kaczyński. Ile zarobi na waloryzacji?

Emerytura Kaczyńskiego w górę, pensje Polaków w dół

Ile teraz będzie zarabiał Jarosław Kaczyński? Jako wicepremier ds. bezpieczeństwa dba o bezpieczeństwo swoich tajemnic. Zgodnie z prawem, nie musi już ujawniać swoich zarobków. Super Express przypomina jednak, że zgodnie z jego oświadczeniem majątkowym, w 2019 dostał w sumie 82900 złotych emerytury.

Co istotne, podwyżkę emerytury przyznał sobie w pewnym sensie SAM, ponieważ głosował w Sejmie za uchwaleniem ustawy o podwyżce świadczeń o 3,84 proc. Media obliczyły, że w ciągu dwóch lat świadczenia Kaczyńskiego wzrosną o ok. 520 zł, a miesięczna emerytura szefa partii rządzącej wyniesie prawdopodobnie ok. 7 430 zł. Zgodnie z obliczeniami SE.pl, po podwyżkach i waloryzacjach Jarosław Kaczyński będzie pobierał świadczenia w wysokości 89 150 złotych w ciągu roku.

Przypominamy, że jednocześnie PiS zdecydował, że pensje Polaków zostaną OBNIŻONE. Wchodzi w życie nowe prawo i będą odciągane dodatkowe składki do ZUS-u, bo wpływy ze składek są za niskie. No to już wiadomo, gdzie trafią te pieniądze...

Proponowane przez resort rodziny i polityki społecznej rozwiązanie zakłada, że najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne mają być podniesione do 1250 zł, a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy – do 937,50 zł – przypomina Onet.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej