18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Walka z COVID-19

Rafał Trzaskowski przerobił AUTOBUSY na KARETKI

13.11.2020  19:48
Rafał Trzaskowski walczy w Warszawie z COVID-19
Rafał Trzaskowski walczy w Warszawie z COVID-19 Fot: Piotr Molecki/East News

Warszawa zbroi się na walkę z COVID-19. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski przerabia autobusy na karetki. Ma być to pomocne w walce z koronawirusowym kryzysem, który dręczy całą Polskę.

Warszawa musi być gotowana na walkę z COVID-19. Otwarty został już pierwszy szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym, więc wszyscy są w pełni świadomi, że sytuacja nie wygląda najlepiej. Liczba zachorowań i zgonów utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie. W takim momencie prezydent miasta Rafał Trzaskowski podejmuje poważne decyzje.

Rafał Trzaskowski zbroi Warszawę

Polityk zdecydował się odciążyć ratowników medycznych. Od teraz chorych na COVID-19 na Stadion Narodowy wozić będą autobusy, a nie karetki. W tym celu zostały przekazane dwa 12-metrowe autobusy marki Solaris, należące do Miejskich Zakładów Autobusowych. Na pokładzie pojazdów zmieszczą się aż 22 potrzebujące osoby.

Dzięki temu zwolnią się karetki, które będą mogły pomagać innym pacjentom

 - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 

Tak zwane "covidowe autobusy" są już gotowe do jazdy. W tym momencie miasto czeka jedynie na rządowe wytyczne, kiedy pojawi się potrzeba ich użycia. To zdecydowanie duża pomoc dla przeciążonej służby zdrowia - zwłaszcza, jeśli sytuacja się zaostrzy.

W autobusach wnętrze zostało przystosowane do potrzeb pacjentów. Zainstalowana została aparatura tlenowa oraz specjalna przegroda dla kierowcy. Przedstawiciele szpitalu MSWiA czuwali nad prawidłowym przystosowaniem pojazdów do ich nowych zadań.

Jeśli będzie konieczność dostosowania kolejnych, tym razem do przewozu pacjentów na noszach to również podejmiemy takie działania 

– przyznaje Rafał Trzaskowski.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie można przystosować również jeszcze większe, przegubowe autobusy. Warszawa najwyraźniej zdaje sobie sprawę ze skali problemu koronawirusa.