18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"To jest wojna!"

Rafał Trzaskowski zapowiada: "Oflagujemy autobusy"

27.10.2020  14:50
Rafał Trzaskowski i oflagowana Warszawa
Rafał Trzaskowski i oflagowana Warszawa Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Warszawa jest jednym z tych miast, które najliczniej biorą udział w ogólnopolskim strajku kobiet. Rafał Trzaskowski wspierając protestujących zapowiada podjęcie działań, które dodadzą im skrzydeł jeszcze bardziej.

Warszawa od wielu dni jest zablokowana i głośna. Wszystko przez trwający strajk kobiet, które protestują przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Taką decyzję w środku pandemii COVID-19 podjął Trybunał Konstytucyjny.

W akcji, która używa hasła: "To jest wojna" biorą udział nie tylko kobiety. Protest wspierają ludzie z różnych środowisk, w tym politycy opozycji, celebryci i osobowości internetowe. Wśród strajkujących można naleźć byłego kandydata na prezydenta Polski - Rafała Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski: Oflagowana Warszawa

Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy nie oburza się na protesty, przeciwnie - ciągle solidaryzuje się z Polakami, którzy mają dość działań obecnej partii rządzącej. 

- oświadczył Trzaskowski.

Biało-czerwone flagi państwowe i żółto-czerwone flagi Warszawy będą w komunikacji miejskiej powiewać przez całą środę. Przypominamy, że w środę kobiety protestują m.in. poprzez zaniechanie pójścia do pracy. 28 października będzie więc w całości poświęcony na strajk.

- mówił Rafał Trzaskowski, który pojawia się na protestach.

A Wy zgadzacie się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który w całym kraju wywołał taką burzę? Zachęcamy do oddania głosu w naszej ankiecie.

Czytaj także