18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

żyjemy w filmie Barei

Polska policja walczy z bałwanem. Stwarzał ZAGROŻENIE TERRORYSTYCZNE

Emilia Waszczuk
17.01.2021  17:13
Policja w Warszawie walczy zbałwanem
Policja w Warszawie walczy zbałwanem Fot: na-um/shutterstock

Śnieg jako wróg numer jeden, a bałwan - terrorysta? Policjanci z Warszawy interweniowali na widok śniegowej figurki. Wszystko zostało nagrane.

Policja polska, zwłaszcza ta z Warszawy, w ostatnich miesiącach przeżywa trudne chwile. Nie dość, że nagle okazało się, iż ludzi złości, gdy przebrani za bandytów pałują przypadkowe osoby, nie dość, że społeczeństwo nie rozumie, czemu chronią władzę, nie dość w końcu, że pilnują domu Jarosława Kaczyńskiego, to jeszcze muszą bić się z bałwanami!

Walka z bałwanami, a dokładniej z jednym bałwanem i to naprawdę malutkim, przysporzyła udręk, ale też rozgłosu patrolowi policji w pewien zimowy, mroźny wieczór. Oto policjanci broniący schodów, tzn. pomnika smoleńskiego na Placu Piłsudskiego w Warszawie, musieli zmierzyć się ze śniegową kaczką!

Polska policja walczy z bałwanem w Warszawie

Do sieci trafił film z małą, ulepioną ze śniegu kaczuszką w roli głównej, która jak gdyby nigdy nic stanęła pod pomnikiem smoleńskim. Minęła zaledwie chwila, a obok pojawili się (podobno) policjanci i podjęli interwencję.

- Proszę zabrać tego bałwana - wygłosił niewidoczny na nagraniu mężczyzna do dziewczyny, która chwilę wcześniej ustawiła pod pomnikiem śniegową figurkę.
- Dlaczego?  - zapytała zdziwiona.
- Ponieważ stwarza zagrożenie terrorystyczne.
- ... [śmiech].

Wideo pochodzi z profilu "Cień mgły" na Facebooku, a jego autorzy piszą ironicznie: Jak wiemy, kaczki sprzyjają pomnikowi smoleńskiemu, nie rozumiemy więc zupełnie, skąd obawy mundurowego. Czy faktycznie oglądamy interwencję policji? Tego nie wiadomo - twórcy wideo twierdzą, że tak, policja KSP sprawy komentować nie chce.

Policja interweniuje pod pomnikiem smoleńskim

Nie na tym jednak koniec przygód kaczki ze śniegu. Mini bałwan stwarzał zagrożenie terrorystyczne pod pomnikiem smoleńskim, warszawski policjant kazał więc go przestawić gdzieś dalej, wgłąb placu, gdzie spacerują ludzie. 

To co nas szczególnie zmroziło to fakt, że "zagrożenie terrorystyczne" ,według osoby w mundurze, dla pomnika jest gorsze niż to samo "zagrożenie" dla ludzi. To pokazuje w jakim strasznym kierunku idzie niebieska formacja. Ewentualna bom*ba pod kamieniem? Absolutnie! To samo na środku popularnego placu, gdzie może zostać zranionych kilkudziesięciu ludzi? Spoko

- ironizują twórcy strony "Cień mgły".

A my tylko przypomnimy - policja w ostatnich czasach pilnie strzeże nie tylko domu Jarosława Kaczyńskiego, ale też jednego jedynego pomnika w Polsce - właśnie tego upamiętniającego katastrofę smoleńską. Patrole policji stróżują go dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Nikomu nie można nawet do niego podejść.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze