18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy pomysł

Warzywniak Plus: PiS przejmie kontrolę nad polskim handlem?

29.05.2020  14:34
Warzywniak Plus: PiS przejmie kontrolę nad polskim handlem?
Warzywniak Plus: PiS przejmie kontrolę nad polskim handlem? Fot: Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

Warzywniak Plus już wkrótce przypadnie nam w udziale? PiS wymyśla coraz to nowe rzeczy, które mają teoretycznie pomóc nam podnieść się po kryzysie wywołanym przez koronawirusa.

Warzywniak Plus - brzmi egzotycznie? Takiego określenia użył portal Money.pl w odniesieniu do najnowszych planów rządu, który zamierza najprawdopodobniej przejąć kontrolę nad handlem. Ze wszystkim zdradził się wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. 

Warzywniak Plus miałby polegać na stworzeniu państwowej sieci sklepów spożywczych, to ma zadziałać jako wsparcie sektora rolno-spożywczego. Soboń wyjaśniał, że dzięki takiemu rozwiązaniu (zwanego holdingiem spożywczym) władza miałaby pod kontrolą drogę towaru od rolnika na sklepową półkę.

Warzywniak Plus nadchodzi

Zapowiedź powstania takiego rodzaju holdingu rząd ogłosił już w 2019 roku. Teraz przy okazji pandemicznego kryzysu, taki krok wygląda na bardziej sensowny. Wówczas z ust polityków PiS-u padały słowa o Narodowym Holdingu Spożywczym lub Krajowej Grupie Spożywczej, która miałaby wesprzeć polskich rolników. 

Organicznie takiej sieci nie zbudujemy, trzeba byłoby wtedy zastanowić się wtedy nad tym, co jest na rynku. W tym biznesie skala ma sens, więc jeśli to maiłoby mieć znacznie dla producentów rolnych, to skala musi być odpowiednia

– mówił Artur Soboń w rozmowie z Money.pl.

Podobają Wam się takie pomysły?

Przeczytaj więcej
Komentarze