18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dzisiaj musi być TWARDY!

We wtorek rekonstrukcja rządu. Duda ogłosi, że...

Wojciech Kozicki
25.10.2021  16:24
We wtorek rekonstrukcja rządu. Interia: Duda ogłosi ZMIANY
We wtorek rekonstrukcja rządu. Interia: Duda ogłosi ZMIANY Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/ East News

Kiedy rekonstrukcja rządu? Nieoficjalnie wiadomo, że decyzje zostaną ogłoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę już we wtorek 26 października podczas specjalnej uroczystości. Który minister pożegna się ze stanowiskiem?

Rekonstrukcja rządu stała się faktem, ważą się losy kolejnych ministrów. Jak nieoficjalnie podaje Interia, we wtorek o 17:00 odbędzie się uroczystość, podczas której prezydent Andrzej Duda dokona zmian w rządzie. Przypominamy, że o przebudowie i tych, którzy „już żadnych błędów nie popełnią”, mówił Ryszard Terlecki w poniedziałek.

Rekonstrukcja rządu we wtorek? Duda ma ogłosić ZMIANY

Jak zapowiedział Terlecki, rekonstrukcja to za wiele powiedziane i nie należy spodziewać się wielkiej przebudowy.

Kto może zostać wyeliminowany? Sam Kaczyński milczy jak grób i niedawno powiedział, że wie, ale nie powie. Zmiany ogłoszą premier i prezydent. Ujawnił jedynie, że wolne miejsce po Jarosławie Gowinie zajmie "bardzo sprawny człowiek o doświadczeniu i polskim, i ministerialnym, i międzynarodowym". Tymczasem media mają już swoje typy, kto zostanie „odstrzelony”.

Ze stanowiskiem na pewno pożegnają się szefowie resortów rolnictwa i klimatu. Grzegorz Puda traci urząd za protesty rolnicze, a Michał Kurtyka za fiasko negocjacji z Czechami w sprawie Turowa. Do rządu jako minister sportu wejdzie reprezentant Partii Republikańskiej Kamil Bortniczuk. – podaje rmf24.pl.

Czytaj także