18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Służba i ofiara w ramach pracy"

Wiceminister wyjaśnia jak super jest mało zarabiać

Wojciech Kozicki
28.12.2020  15:06
Anna Chałupa tłumaczy jak wspaniale jest mało zarabiać
Anna Chałupa tłumaczy jak wspaniale jest mało zarabiać Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Politycy PiS to ludzie mający poczucie misji. Wielu z nich narzekało na niskie zarobki i łkało jak poświęcają się dla narodu za marne grosze. Teraz wiceminister Anna Chałupa mówi, że praca na rzecz społeczeństwa to ofiara.

Politycy PiS mają dobre serca i nie zajmują się rozwalaniem kraju dla pieniędzy. To poczucie misji. Swego czasu Jacek Kurski ujawnił, że chciał zarabiać mało, ale się nie dało. Marszałek Karczewski sugerował medykom, by pracowali za darmo, a nauczyciele harowali dla idei. Niedawno wiceminister Patkowski powiedział nawet jak dobrze i bogato żyje się Polakom w czasie pandemii. Teraz odlot zaliczyła wiceminister Anna Chałupa.

Anna Chałupa wyjaśnia brak premii i podwyżek w skarbówce

Jak ujawnia Money.pl, Chałupa na wewnętrznym spotkaniu przedstawicieli kierownictwa MF i KAS z pracownikami 16 listopada, pojechała po bandzie. Skomentowała odebranie urzędnikom nagród w 2021 roku i powiedziała, że praca w skarbówce to służba, a „brak nagród i podwyżek to ofiara na rzecz społeczeństwa”.

Nasze marzenia musimy dostosować do tego, w jakim świecie dzisiaj żyjemy. Nasza odpowiedzialność jest też za służbę, jaką pełnimy. Praca w administracji jest służbą na rzecz społeczeństwa. Służba czasem jest też ofiarą. Być może brak nagród jest teraz też jakąś ofiarą, którą my dajemy w ramach swojej pracy – powiedziała Chałupa. (Money.pl)

Ministerstwo Finansów próbuje zachować twarz i wyjaśnia, że to tylko część wypowiedzi Chałupy. Tymczasem przewodniczący Sekcji Krajowej Administracji Skarbowej NSZZ Solidarność Tomasz Ludwiński zwraca uwagę jak władza traktuje ludzi i urzędników. Wypowiedź Chałupy uznał za infantylną, śmieszną i potwierdzającą hipokryzję rządu PiS. Jego zdaniem, urzędnikom, którzy ciężko pracują, odebrano pieniądze, które im się należały.