18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apel ministra do Polaków

Kolejny polski polityk zakażony COVID-19

Wojciech Kozicki
13.04.2021  19:14
Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski zakażony COVID-19
Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski zakażony COVID-19 Fot: Planeta.pl

COVID-19 nie oszczędza nikogo, chorują nie tylko przysłowiowi Kowalscy, ale też gwiazdy i politycy. Właśnie potwierdzono, że wiceminister resortu edukacji i nauki Dariusz Piontkowski jest zakażony koronawirusem.

Koronawirus SARS-CoV-2 bezlitośnie miażdży Polskę, liczba zakażeń rośnie lawinowo. COVID-10 atakuje także polityczne elity i członków rządu. Wiceminister resortu edukacji i nauki Dariusz Piontkowski poinformował na Twitterze, że jest zakażony koronawirusem. Nie wiemy jak się czuje i jaki jest dokładnie jego stan zdrowia.

Dariusz Piontkowski zakażony COVID-19

Dariusz Piontkowski, mimo walki o życie z wirusem, najwyraźniej myśli o Polakach i swoich wyborcach. Zaapelował do swoich rodaków, by pamiętali o stosowaniu się do zasad, które ograniczają transmisję koronawirusa SARS-CoV-2. Jego zdaniem, Polacy wspólnie mogą pokonać pandemię. Zupełnie innego zdania jest jednak minister zdrowia Adam Niedzielski.

Otrzymałem pozytywny wynik testu na #koronawirus. Pamiętajmy o stosowaniu się do zasad, które ograniczają transmisję wirusa. Tylko razem możemy pokonać pandemię – napisał Dariusz Piontkowski na Twitterze.

Ministerstwo Zdrowia we wtorek poinformowało, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 13 227 osób. Najwięcej przypadków wykryto na Mazowszu - 1766 i na Śląsku - 1666. Zmarło 644 chorych z COVID-19. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz pociesza naród, że w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano 15-procentowy spadek liczby zakażeń.

Czytaj także
Przeczytaj więcej