18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wygadał się?

Wiceminister zdradza prawdę o ofiarach COVID-19. "To byli zdrowi ludzie"

27.09.2020  13:54
Koronawirus groźniejszy niż przypuszczamy
Koronawirus groźniejszy niż przypuszczamy Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradza prawdę o oficjalnych ofiarach koronawirusa. Te informacje wstrząsną prawdopodobnie wszystkimi Polakami. Jeszcze nikt z rządzących nie wypowiedział się w taki sposób.

Koronawirus od wielu tygodni spędza nam sen z powiek. Z dnia na dzień rośnie liczba osób zakażonych, a ofiary śmiertelne również zdarzają się coraz częściej. W tej ponurej atmosferze rząd musi zacząć podejmować kolejne kroki w celu rozwiązania sytuacji.

Pojawiają się coraz częściej głosy o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, a wielu Polaków obawia się kolejnego lockdownu. Tymczasem wiceminister zdrowia podjął niezwykle kontrowersyjny temat faktycznej liczby ofiar śmiertelnych COVID-19. Wywołał tym najprawdziwszą burzę.

Koronawirus groźniejszy niż przypuszczamy

Przyjęło się powszechne przekonanie, że koronawirus zabija wyłącznie osoby starsze, osłabione i cierpiące na choroby współistniejące. Tymczasem nic bardziej mylnego - wśród ofiar śmiertelnych znalazły się również osoby zupełnie zdrowe!

Ponad 90 proc. chorujących na COVID-19 przechodzi chorobę w sposób łagodny, aczkolwiek ostatnie zestawienie pokazuje, że 311 osób, które zmarły, nie miało żadnych chorób współistniejących. De facto byli to zdrowi ludzie. Niestety dla nich ta choroba zakończyła się tragicznie

– powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Polityk zapewniał, że młode i nieschorowane osoby również odchodzą przez COVID-19. Jednocześnie poinformował, że wskaźnik śmiertelności w Polsce nie przekracza 3 proc., a średnia wieku osób zmarłych wynosi 75-80 lat.

Najbliższy czas pokaże nam, jak będzie wyglądała nasza narodowa przyszłość.

Przeczytaj więcej
Komentarze