18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany w rządzie

Odchodzi minister! "Uczciwość mi nakazuje"

Wojciech Kozicki
26.09.2020  10:37
Jadwiga Emilewicz odchodzi ale zostaje - plan Kaczyńskiego?
Jadwiga Emilewicz odchodzi ale zostaje - plan Kaczyńskiego? Fot: Planeta.pl

Chaos w Sejmie. Zjednoczona Prawica drży ze strachu, a Jarosław Kaczyński ma na celowniku kolejnych polityków takich jak Zbigniew Ziobro i Michał Kamiński. Tymczasem cios spadł niespodziewanie na Porozumienia Gowina, bo odchodzi wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jakie ma plany?

To już pewne, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz odchodzi z Porozumienia, chociaż jest jego wiceprzewodniczącą. Przyznała, że od kilku miesięcy jest z Jarosławem Gowinem po przeciwnych stronach sporu. Patrzą całkowicie inaczej na polityczne cele i metody. Przyznała jednak, że to dla niej ciężka decyzja, bo to właśnie Jarosław Gowin wprowadzał ją do polityki.

Jadwiga Emilewicz odchodzi. Zmiany w rządzie

Z Jarosławem Gowinem nie zgadzałam się ani w maju, kiedy wewnątrzkoalicyjny spór o termin wyborów postanowił on przenieść na forum publiczne. Ani w tej chwili, kiedy, w krytycznym dla prawicy głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt, podjął decyzję o wstrzymaniu się od głosu, ponownie ryzykując stabilność i istnienie koalicji. Uczciwość nakazuje mi – gdy przestaję utożsamiać się z linią jej lidera – opuścić tę partię – oświadczyła Jadwiga Emilewicz?

Emilewicz podkreśla, że wierzy, iż Zjednoczona Prawica to obecnie najlepsza odpowiedź na trudne czasy i ma nadzieję na podpisanie w sobotę umowy koalicyjnej.

Razem, a jednak osobno...

Jakie ma plany Emilewicz? Twierdzi, że ma zobowiązania wobec swoich wyborców, więc pozostanie w polityce jako bezpartyjna posłanka PiS. Będzie wspierać rządowe projekty i reformy. Tymczasem Wirtualna Polska ujawnia, że  jej odejście było najpewniej dobrze wykalkulowanym ruchem, bo wkrótce może objawić się nam jako nowy minister finansów.

Zobacz także
Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej