18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany w rządzie

Odchodzi minister! "Uczciwość mi nakazuje"

Wojciech Kozicki
26.09.2020  10:37
Jadwiga Emilewicz odchodzi ale zostaje - plan Kaczyńskiego?
Jadwiga Emilewicz odchodzi ale zostaje - plan Kaczyńskiego? Fot: Planeta.pl

Chaos w Sejmie. Zjednoczona Prawica drży ze strachu, a Jarosław Kaczyński ma na celowniku kolejnych polityków takich jak Zbigniew Ziobro i Michał Kamiński. Tymczasem cios spadł niespodziewanie na Porozumienia Gowina, bo odchodzi wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jakie ma plany?

To już pewne, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz odchodzi z Porozumienia, chociaż jest jego wiceprzewodniczącą. Przyznała, że od kilku miesięcy jest z Jarosławem Gowinem po przeciwnych stronach sporu. Patrzą całkowicie inaczej na polityczne cele i metody. Przyznała jednak, że to dla niej ciężka decyzja, bo to właśnie Jarosław Gowin wprowadzał ją do polityki.

Jadwiga Emilewicz odchodzi. Zmiany w rządzie

Z Jarosławem Gowinem nie zgadzałam się ani w maju, kiedy wewnątrzkoalicyjny spór o termin wyborów postanowił on przenieść na forum publiczne. Ani w tej chwili, kiedy, w krytycznym dla prawicy głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt, podjął decyzję o wstrzymaniu się od głosu, ponownie ryzykując stabilność i istnienie koalicji. Uczciwość nakazuje mi – gdy przestaję utożsamiać się z linią jej lidera – opuścić tę partię – oświadczyła Jadwiga Emilewicz?

Emilewicz podkreśla, że wierzy, iż Zjednoczona Prawica to obecnie najlepsza odpowiedź na trudne czasy i ma nadzieję na podpisanie w sobotę umowy koalicyjnej.

Razem, a jednak osobno...

Jakie ma plany Emilewicz? Twierdzi, że ma zobowiązania wobec swoich wyborców, więc pozostanie w polityce jako bezpartyjna posłanka PiS. Będzie wspierać rządowe projekty i reformy. Tymczasem Wirtualna Polska ujawnia, że  jej odejście było najpewniej dobrze wykalkulowanym ruchem, bo wkrótce może objawić się nam jako nowy minister finansów.

Zobacz także

logo Tu się dzieje