18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Minister załamany

Wielka porażka Niedzielskiego. Przegrał z foliarzami

17.11.2021  13:35
Adam Niedzielski załamany
Adam Niedzielski załamany Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Zapowiadany przez Adama Niedzielskiego projekt, który miał przyznać pracodawcom możliwość sprawdzania, czy pracownik przyjął szczepienie przeciw COVID-19 trafi do kosza. PiS nie zamierza wprowadzać ustawy w życie, gdyż mogłaby ona doprowadzić do utraty sejmowej większości. Przeciwnicy szczepień mają powody do świętowania.

Jak informuje wp.pl, promowany przez Adama Niedzielskiego projekt ustawy, zapewniający pracodawcom prawo do weryfikowania, czy pracownik przyjął szczepionkę przeciw COVID-19, został zablokowany przez posłów PiS. Zarząd partii obawia się, że nowe przepisy zachwiałyby sondażowymi słupkami, a także pozbawiłyby rządzących sejmowej większości.

Zobacz także

Adam Niedzielski z antyszczepionkowcami

Projektowi od początku sprzeciwiali się posłowie Solidarnej Polski, oskarżani wcześniej o flirtowanie z antyszczepionkowcami.

Wszystko wskazuje na to, że projekt przepadnie. Minister zdrowia wyszedł przed szereg, zapowiadając ustawę, a nie wiedział, że pomysł będzie kontrowersyjny dla posłów PiS. Nie zaryzykujemy utraty większości dla tych przepisów. Konsekwencje polityczne mogłyby być duże - mówiła portalowi wp.pl osoba z bliskiego otoczenia PiS.

Zdaniem polityków PiS na wprowadzenie zmiany jest już za późno, gdyż ustawa miałby szansę wejść w życie, dopiero gdy czwarta fala pandemii zaczęłaby wygasać. Wtedy do "przepchania" projektu mogłoby zabraknąć politykom motywacji.

Decyzja obozu władzy pokazuje brak wsparcia i politycznej siły Adama Niedzielskiego. Walka szefa resortu zdrowia z antyszczepionkowcami nie jest dla partii opłacalna, a rząd nie zamierza palić za sobą mostów w imię ratowania zdrowia Polaków.

Zobacz także