18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie wyszło..

Wielka reforma Ziobry to porażka? "Tak się nie da funkcjonować"

08.04.2021  17:08
Zbigniew Ziobro poniósł porażkę
Zbigniew Ziobro poniósł porażkę Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Reforma sądownictwa Zbigniewa Ziobry miała uzdrowić wymiar sprawiedliwości, przyspieszając średni czas trwania postępowań sądowych. Niestety coś poszło nie tak... Na wyroki trzeba czekać nawet 3 miesiące dłużej, niż w 2015 roku.

Zbigniew Ziobro od kilku lat ambitnie pracuje nad uzdrowieniem polskiego sądownictwa. Niestety dotychczasowy bilans jego sukcesów nie powala. Minister sprawiedliwości najbardziej zasłynął z afery hejterskiej, konfliktu z sędziami, adwokatami i prokuratorami, a także doprowadził do groźnego sporu z Unią Europejską.

Zbigniew Ziobro poniósł porażkę

Dane z postępowań sądowych zweryfikowały słowa Zbigniewa Ziobry o uzdrowieniu polskiego sądownictwa. Jak informuje Alicja Defratyka z portalu ciekaweliczby.pl, od 2015 roku średni czas postępowań sądowych wydłużył się o prawie 3 miesiące.

Do dramatycznych danych w rozmowie z businessinsider.com odniósł się Radosław Płonka, ekspert BCC oraz adwokat Kancelarii Płonka Ozga. Jak przyznaje, reformy podjęte przez "dobrą zmianę" są zupełnie nieskuteczne i konieczne jest przeorganizowanie systemu. Obserwowane od kilku lat wydłużenie czasu postępowań powoduje wielkie straty dla biznesu, a także całej gospodarki.

Tak nie da się dłużej funkcjonować. Politycy muszą zrozumieć, że reformy polegające na coraz dalszym ograniczaniu praw podsądnych nie działają i niezbędne jest przeorganizowanie systemu oraz zwiększenie nakładów finansowych na wymiar sprawiedliwości - przyznał Płonka w rozmowie z businessinsider.com.

Zbigniew Ziobro zapowiada wdrożenie kolejnych zmian w sądownictwie. Niestety jego dotychczasowy dorobek nie wróży happy endu "dobrej zmiany".

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze