18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS zdecyduje

Wielkanoc w zamknięciu. Jednak będzie ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIĘ?

30.03.2021  15:01
Zakaz przemieszczania się na Wielkanoc?
Zakaz przemieszczania się na Wielkanoc? Fot: Albin Marciniak/East News

Wielkanoc 2021 będzie z całą pewnością inna niż wszystkie do tej pory. Ewentualnie może nieco przypominać ubiegłoroczną. Na co zdecydują się politycy PiS w czasie pandemii koronawirusa? Czyżby, podobnie jak w Sylwestra - planowali jednak wprowadzić zakaz przemieszczania się?

Wielkanoc 2021 wiąże się z nowymi obostrzeniami - wszyscy cały czas spodziewamy się najgorszego, bowiem pandemia Covid-19 w czasie trzeciej fali stanowczo przybrała na sile. Być może ostatecznie, podobnie jak w Sylwestra, politycy PiS zdecydują się wprowadzić zakaz przemieszczania się. Absolutnie wszystko jest teraz możliwe.

Wielkanoc 2021: Będzie zakaz przemieszczania się?

Kiedy witaliśmy Nowy Rok, zasady były następujące - od godziny 19:00 do 6:00 rano poza przypadkami mającymi na celu zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych - nie mogliśmy się przemieszczać. Tuż po wydaniu tego obostrzenia, w kraju pojawiły się głosy, że jest ono bezprawne i że nie będzie mogło być przez rządzących egzekwowane. Ostatecznie jednak zakaz obowiązywał i wpłynął na plany wielu Polaków.

Nie da się ukryć, że nasza obecna sytuacja pandemiczna, mimo rozpoczęcia szczepień w Polsce - jest krytyczna. Skoro nic nie pomaga, to transmisję wirusa można zatrzymać tylko w jeden sposób - siedząc w czterech ścianach i nie stykając się z nikim.

Jest całkiem możliwe, że dokładnie taki zakaz przemieszczania się zostanie wprowadzony w ostatniej chwili również podczas najbliższych świąt. Miejmy nadzieję, że nasza psychika zdoła znieść kolejne ograniczenia. Od roku nie jest już łatwo.

Czytaj także
Przeczytaj więcej