18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Świat patrzy na Polskę z uznaniem"

Wielkanocne orędzie premiera

16.04.2022  13:12
Premier Mateusz Morawiecki w orędziu do narodu
Premier Mateusz Morawiecki w orędziu do narodu Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki z okazji Świąt Wielkanocnych zwrócił się do Polaków z uroczystym orędziem. Jak się okazuje, w obliczu wojny spisujemy się świetnie. Zdaniem szefa naszego rządu cały świat patrzy na nas z uznaniem.

Premier Mateusz Morawiecki postanowił wystąpić ze specjalnym orędziem, które głęboko zapadło w serca wszystkim Polakom. Miłe słowa na Święta Wielkanocne w obliczu dzisiejszego świata to ważna sprawa.

To już trzecia Wielkanoc w trudnych i niespokojnych czasach. Najpierw pandemia i globalny kryzys gospodarczy, a teraz - wojna

- powiedział Mateusz Morawiecki w swoim wielkanocnym orędziu, które wygłosił w mediach społecznościowych.

Premier Mateusz Morawiecki w orędziu do narodu

"Zdaję sobie sprawę, że wielu z nas chciałoby po prostu wrócić do czasów sprzed 2020 r., do normalności. Wierzę, że ta normalność powróci. Wierzę, że wrócą czasy pokoju i bezpiecznego rozwoju, ale by tak się stało, musimy działać odpowiedzialnie i odważnie" - powiedział szef rządu.

Premier nie zapomniał również dodać, jak wiele robi rząd, by zatrzymać wojnę w Ukrainie i ulżyć Polakom w czasie rosnących cen, galopującej inflacji i rozmaitych kryzysów, które ogarnęły świat.

Robimy - i dalej będziemy robić - wszystko co w naszej mocy, aby niwelować gospodarcze skutki tej wojny dla Polaków 

- zadeklarował.

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że właśnie dlatego rząd ogłosił tzw. Tarczę Antyputinowską. Osobliwe życzenia wielkanocne, na wyjątkowo osobliwe czasy. Nie da się ukryć.